Balaxnin: Turnir jadvali haqiqatni to‘liq ko‘rsatmaydi
Mashhur rossiyalik murabbiy Sergey Balaxnin Rossiya chempionatining ikkinchi tur natijalari haqida "Evro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida joriy turni baholadi va jamoalarning hozirgi holatini tahlil qildi. Balaxning ta’kidlashicha, hozirgi vaqtda turnir jadvali haqiqatni to‘liq aks ettirmaydi.
U "Lokomotiv" jamoasining boshqalardan ustunroq ekanini aytmasligini qayd etdi. Shuningdek, "Baltika" va "Akron" jamoalari eng kuchli deb hisoblanayotganini ham tan olmadi.
Murabbiy fikricha, "Baltika" mavsumni yaxshi boshlagan, garchi u yulduz futbolchilarga ega bo‘lmasa-da, yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda. Boshqa yetakchi jamoalar, jumladan "Krasnodar" va "Zenit"ning holati esa uncha yaxshi emas.
"Lokomotiv" esa ikki turdan keyin yagona jamoa bo‘lib, ikkala o‘yinda ham g‘alaba qozongan. Birinchi turda ular "Sochi"ni 3:0 hisobida mag‘lub etgan, ikkinchi turda esa "Krasnodar"ga 2:1 hisobida g‘alaba qozongan.
Balaxninning fikricha, hozirgi natijalar jamoalarning haqiqiy kuchini to‘liq aks ettirmaydi va mavsum davomida holatlar o‘zgarishi mumkin.

Баляхнин: Турнирная таблица не показывает полной картины
Известный российский тренер Сергей Балахнин в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру" высказал свое мнение о результатах второго тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил текущий турнир и проанализировал состояние команд. По словам Балахнина, на данный момент турнирная таблица не полностью отражает реальность.
Он отметил, что не будет утверждать, что команда "Локомотив" превосходит остальных. Также он не признал, что команды "Балтика" и "Акрон" считаются самыми сильными.
По мнению тренера, "Балтика" хорошо начала сезон, хотя у нее нет звездных футболистов, она показывает хороший уровень игры. Состояние других ведущих команд, включая "Краснодар" и "Зенит", не так уж и хорошо.
"Локомотив" же после двух туров является единственной командой, которая одержала победу в обоих матчах. В первом туре они обыграли "Сочи" со счетом 3:0, а во втором туре победили "Краснодар" со счетом 2:1.
По мнению Балахнина, текущие результаты не полностью отражают истинную силу команд, и в течение сезона ситуация может измениться.