Bulykin: Krasnodar chempionlikdan to‘liq qaytmadi
Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin «Krasnodar» jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mamlakat chempionlari ikkinchi turda o‘z maydonida «Lokomotiv»ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lib, muxlislarni xafa qilishdi. Bulykin fikricha, «Krasnodar» hali klub tarixidagi birinchi chempionlik unvonidan to‘liq qaytmagan.
Ularning o‘yini hali ham kutgan darajada emas. Jamoadan yaxshi o‘yin ko‘rsatishlari kutilmoqda, chunki ular mamlakat chempionlari hisoblanadi.
Ammo hozircha ikki tur davomida o‘z kuchini to‘liq namoyish eta olmayapti. Shuningdek, Bulykin «Krasnodar» hujumchisi Jon Kordoba hali o‘zining eng yaxshi holatiga yetmaganini ta’kidladi.
Yangi haftada «Krasnodar» ikki uy o‘yinini o‘tkazadi. 29 iyul kuni ular Rossiya Kubogi doirasida «Krylya Sovetov» bilan, 2 avgustda esa Premyer-liga doirasida Moskva «Dinamo» jamoasi bilan maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yinlar jamoaning mavsumdagi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Jamoa muxlislari va mutaxassislar bu uchrashuvlardan yaxshi natijalar kutmoqda.

Булыкин: Краснодар полностью не вернулся к чемпионству
Бывший футболист сборной России Дмитрий Булыкин высказался о команде «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Чемпионы страны в втором туре на своем поле проиграли «Локомотиву» со счетом 1:2, огорчив болельщиков. По мнению Булыкина, «Краснодар» еще не полностью вернулся к своему первому чемпионскому титулу в истории клуба.
Их игра все еще не на ожидаемом уровне. От команды ожидается хорошая игра, так как они являются чемпионами страны.
Однако пока за два тура они не могут полностью продемонстрировать свои силы. Также Булыкин отметил, что нападающий «Краснодара» Хуан Кортес еще не достиг своей лучшей формы.
На новой неделе «Краснодар» проведет два домашних матча. 29 июля они сыграют с «Крыльями Советов» в рамках Кубка России, а 2 августа выйдут на поле против московского «Динамо» в рамках Премьер-лиги.
Эти игры могут повлиять на результаты команды в сезоне. Болельщики и специалисты ожидают хороших результатов от этих встреч.