Grigoryan: Dinamoga Kasintura yetishmaydi
Rossiyalik murabbiy va futbol bo‘yicha ekspert Aleksandr Grigoryan Rossiya chempionatining joriy mavsumida Makhachkala «Dinamo» jamoasiga qaysi futbolchi yetishmayotganini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoada Kasintura futbolchisining yetishmasligi aniq sezilmoqda. Grigoryan «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida, «Hozir biz tashkil etilgan «Dinamo»da Kasintura qanchalik zarur ekanini ko‘ryapmiz.
Jamoa uning ishtirokisiz o‘z uslubini yo‘qotmoqda. San’at nuqtai nazaridan qaraganda, bu juda katta yo‘qotish», dedi.
O‘tgan mavsumda Makhachkala «Dinamo»si turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab, pley-off o‘yinlaridan qochgan edi. Joriy mavsumda esa ular mehmondagi «Spartak»ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lishdi va «Orenburg» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynashdi.
Kasintura esa shu yozda «Ahmat» klubiga o‘tgan bo‘lib, ilgari «Dinamo»ning yetakchi futbolchilaridan biri hisoblangan.

Григорян: Динамо не хватает Касинтура
Российский тренер и футбольный эксперт Александр Григорян сообщил, какого игрока не хватает команде «Динамо» из Махачкалы в текущем сезоне Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, отсутствие игрока Касинтуры в команде явно ощущается. Григорян в интервью телеканалу «Матч ТВ» сказал: «Сейчас мы видим, насколько Касинтура необходим в организованном «Динамо».
Команда теряет свой стиль без его участия. С точки зрения искусства, это очень большая утрата», - добавил он.
В прошлом сезоне махачкалинское «Динамо» заняло 11-е место в турнирной таблице и избежало плей-офф. В текущем сезоне они проиграли «Спартаку» на выезде со счетом 0:1 и сыграли вничью с «Оренбургом» 1:1.