Bulykin: Fernandesh transferi haqida shubhalar bor
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Dmitriy Bulykin "Beshiktash" klubidan "Spartak"ga o‘tishi haqida xabarni izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, yarim himoyachi transferi "qizil oq" jamoasi uchun rekord darajada bo‘lishi mumkin. Transfer summasi 20 million yevroni tashkil etadi, shuningdek, qo‘shimcha 5 million yevro bonus sifatida ajratiladi.
Bulykinning fikricha, hozirgi xalqaro vaziyat va Evrokubklarning yo‘qligida futbolchilarga shunday katta mablag‘ sarflash noto‘g‘ri strategiyadir. U "Spartak"ning transferlarining 80 foizi o‘zini oqlamaganini ta’kidladi.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak"ning o‘zini oqlamagan transferlari orasida Manfred Ugalde va Levi Garsiya ham bor. O‘tgan mavsumda Jedson Fernandesh 49 ta o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga foydali bo‘lishini ko‘rsatadi, ammo umumiy transfer siyosati haqida savollar mavjud.

Bulykin: Есть сомнения по поводу трансфера Фернандеша
В прошлые годы известный футболист Дмитрий Булыкин прокомментировал информацию о переходе из клуба "Бешикташ" в "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, трансфер полузащитника может стать рекордным для "красно-белых". Сумма трансфера составит 20 миллионов евро, а также дополнительно будет выделено 5 миллионов евро в качестве бонуса.
По мнению Булыкина, в текущей международной ситуации и отсутствии еврокубков тратить такие большие суммы на футболистов — это неправильная стратегия. Он отметил, что 80 процентов трансферов "Спартака" не оправдали себя.
По словам эксперта, среди не оправдавших себя трансферов "Спартака" есть Манфред Угальде и Леви Гарсия. В прошлом сезоне Жедсон Фернандеш провел на поле 49 матчей, забил 12 голов и отдал 3 голевые передачи.
Эти показатели свидетельствуют о том, что он может быть полезен команде, однако существуют вопросы по общей трансферной политике.