Agent Barboza Jerson va Jedson transferini solishtirdi
Futbol agenti Paulu Barboza Jerson Santosning “Zenit” jamoasiga o‘tishi hamda Jedson Fernandeshning Moskva “Spartak” jamoasiga kelishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Barboza ikkala futbolchi ham yaxshi darajada ekanini ta’kidladi, biroq Jersonning transferi afzalroq ekanini aytdi. U Braziliya terma jamoasi a’zosi bo‘lib, bu uning ahamiyatini oshiradi.
Jedson esa hozirda Portugaliya terma jamoasida o‘ynamayapti, dedi futbol agenti Metaratingsga bergan intervyusida. Hozirda Jerson Rossiya Premyer-Ligasida “Zenit” jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
Aksincha, Jedsonning “Spartak” jamoasiga o‘tishi rasmiy tarzda e’lon qilinmagan. Jerson o‘z faoliyatini Braziliyaning “Flamengo” klubidan Sankt-Peterburgga ko‘chib o‘tgan.
Jedson esa Istanbulning “Beshiktosh” jamoasida o‘ynaydi. Ushbu transferlar jamoalar uchun muhim yangilik bo‘lib, futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Агент Барбоза сравнил трансферы Джерсона и Джедсона
Футбольный агент Паулу Барбоза высказал мнение о вероятности перехода Жерсона Сантоса в команду "Зенит" и прихода Джедсона Фернандеша в московский "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Барбоза отметил, что оба футболиста находятся на хорошем уровне, однако сказал, что трансфер Жерсона предпочтительнее. Он является членом сборной Бразилии, что увеличивает его значимость.
Джедсон, по словам футбольного агента в интервью Metaratings, в настоящее время не играет за сборную Португалии. В настоящее время Жерсон защищает честь команды "Зенит" в Российской Премьер-Лиге.
В то же время переход Джедсона в команду "Спартак" официально не объявлен. Жерсон начал свою карьеру, перейдя из бразильского клуба "Фламенго" в Санкт-Петербург.
Джедсон же играет в команде "Бешикташ" из Стамбула. Эти трансферы являются важной новостью для команд и вызывают большой интерес в мире футбола.