Xavbek jamoasi "Dinamo" futbolchisi Danil Glebov himoyachi va yarim himoyachi Baktiyor Zaynutdinovning jamoaga qo‘shilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, Zaynutdinov yaxshi futbolchi va jamoaga katta yordam beradi. Glebovning so‘zlariga ko‘ra, bu futbolchi jamoaga 100 foiz foyda keltiradi.
"Dinamo" jamoasi dushanba kuni 27 yoshli Baktiyor Zaynutdinov bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpinning boshchiligida keyingi o‘yin 29 iyul kuni o‘z maydonida "Sochi" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yin Rossiya Kubogi doirasida bo‘lib, "Dinamo" jamoasi sovrin uchun kurashadi. Shuningdek, so‘nggi ikki turda "Dinamo" Premyer-ligada to‘plagan ochkolar soni to‘rtga yetdi.
Jamoa o‘z o‘yinlarini yaxshilab, yuqori natijalarga erishishga intilmoqda. Baktiyor Zaynutdinovning kelishi jamoaning kuchini yanada oshirishi kutilmoqda.

Глебов: Зайнутдинов «Динамо» большое поможет
Хавбек команды "Динамо" Данил Глебов высказал мнение о присоединении защитника и полузащитника Бахтияра Зайнутдинова к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Зайнутдинов хороший футболист и окажет команде большую помощь. По словам Глебова, этот футболист принесет команде 100 процентов пользы.
Команда "Динамо" в понедельник объявила о подписании контракта с 27-летним Бахтияром Зайнутдиновым. Под руководством главного тренера Валерия Карпина следующий матч пройдет 29 июля на своем поле против команды "Сочи".
Эта игра состоится в рамках Кубка России, и команда "Динамо" будет бороться за трофей. Также за последние два тура "Динамо" набрало четыре очка в Премьер-лиге.
Команда стремится улучшить свою игру и добиться высоких результатов. Ожидается, что приход Бахтияра Зайнутдинова еще больше усилит команду.