Sobiq rossiyalik hujumchi Dmitriy Bulykin yangi mavsumda RPL bahslarining oxirigacha kuchli va qiziqarli kechishiga ishonch bildiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, joriy chempionatda aniq zaif jamoalar qolmagan va ko‘plab jamoalar chempionlik uchun kurash olib boradi. Bulykin ta’kidlaganidek, hech kim oldingi mavsumlarda «Zenit» kabi chempionlikni osonlik bilan qo‘lga kiritolmaydi.
So‘nggi ikki mavsumda chempionlik sovrini so‘nggi turgacha hal bo‘lgan. Oldingi mavsumda «Zenit» ketma-ket oltinchi bor chempionlikni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, o‘tgan mavsumda esa tarixda birinchi marta «Krasnodar» jamoasi Rossiya chempioni bo‘ldi.
Yangi mavsumda «Krasnodar» jamoasi Moskva shahridagi CSKA va «Lokomotiv» jamoalariga qarshi uy maydonida mag‘lubiyatga uchradi. Bu holatlar yangi mavsumda raqobatning qanchalik qizg‘in kechishini ko‘rsatadi.
Shunday ekan, chempionatning har bir uchrashuvi muhim ahamiyatga ega bo‘ladi va jamoalar o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solishi zarur. RPL muxlislari uchun yangi mavsum katta qiziqish va hayajon olib kelishi kutilmoqda.

В RPL силы равны, чемпионство не дается легко
Бывший российский нападающий Дмитрий Булыкин уверен, что новый сезон РПЛ будет проходить интересно и напряженно до самого конца. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в текущем чемпионате не осталось явных слабых команд, и многие команды будут бороться за чемпионство. Как отметил Булыкин, никто не сможет легко завоевать чемпионство, как это делал «Зенит» в предыдущие сезоны.
В последние два сезона титул чемпиона решался в последнем туре. В прошлом сезоне «Зенит» в седьмой раз подряд стал чемпионом, а в прошлом сезоне команда «Краснодар» впервые в истории стала чемпионом России.
В новом сезоне команда «Краснодар» потерпела поражение на домашнем стадионе от команд ЦСКА и «Локомотив». Эти события показывают, насколько напряженной будет конкуренция в новом сезоне.
Таким образом, каждая игра чемпионата будет иметь важное значение, и командам необходимо полностью реализовать свои возможности. Новый сезон обещает принести большой интерес и волнение для болельщиков РПЛ.