Arsenal Zinchenko va Trossarni saqlab qoladi
Londonning Arsenal futbol klubi Aleksandr Zinchenko va Leandro Trossar kelajagi bo‘yicha qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer News Live manbasiga tayanib Football Transfers xabariga ko‘ra, “kanonirlar” ukrainalik va belgilik futbolchilarni saqlab qoladi va ular uchun keladigan takliflarni rad etadi. Zinchenko va Trossarning amaldagi shartnomalari yana bir mavsum davom etadi, ya’ni 2026 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
28 yoshli Zinchenko Arsenal safida 91 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. 30 yoshli Trossar esa klub uchun 124 ta o‘yinda ishtirok etib, 28 ta gol urdi va 23 ta golga uzatma amalga oshirdi.
O‘tgan Angliya chempionatida Arsenal jamoasi ikkinchi o‘rinni egalladi. Klub rahbariyati kelasi mavsumda ham ushbu futbolchilarga ishonch bildirgan holda ularni saqlab qolishga qaror qildi.
Bu qaror jamoaning raqobatbardoshligini saqlash va kelgusi musobaqalarda muvaffaqiyatga erishishga qaratilgan.

Арсенал сохранит Зинченко и Троссара
Лондонский футбольный клуб Арсенал принял решение по поводу будущего Александра Зинченко и Леандро Троссара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации Football Transfers, ссылаясь на источник Transfer News Live, "канониры" сохранят украинского и бельгийского футболистов и отклонят поступающие предложения. Контракты Зинченко и Троссара действуют еще один сезон, то есть до середины 2026 года.
28-летний Зинченко провел 91 матч за Арсенал, забив 3 гола и сделав 5 голевых передач. 30-летний Троссар сыграл за клуб 124 матча, забил 28 голов и отдал 23 голевые передачи.
В прошлом чемпионате Англии команда Арсенала заняла второе место. Руководство клуба решило сохранить этих футболистов, выразив им доверие и на следующий сезон.
Это решение направлено на поддержание конкурентоспособности команды и достижение успеха в предстоящих соревнованиях.