Akinfeev CSKAdagi 800-o‘yini haqida fikr bildirdi
CSKA darvozaboni Igor Akinfeev o‘zining Telegram-kanalida "armiya" klubidagi 800-mashg‘ulotini yakunladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu o‘yin Rossiya Premyer Ligasi doirasida ikkinchi turda "Akhmat"ga qarshi bo‘lib o‘tdi va jamoa 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu yubiley uchrashuvi mashhur darvozabonning ko‘plab rekordlari ro‘yxatiga yana bir sahifa qo‘shdi.
Akinfeev har bir o‘yin uning uchun muhimligini ta’kidladi va o‘z yo‘lida unga yordam bergan barcha shaxslarga minnatdorlik bildirdi. U shunday dedi: "800 o‘yin bir zumdek o‘tib ketdi, lekin har birini eslayman.
Har bir murabbiyga, jamoa a’zolariga va rahbariyatga cheksiz rahmat. Albatta, eng avvalo muxlislarga minnatdorman.
Sizlarsiz bunday rekord bo‘lmas edi." Poytaxt klubi safida u oltita Rossiya chempionligi, sakkiz marta Kubok va Superkubokni qo‘lga kiritdi, shuningdek UEFA Kubogini ham yutdi.

Акинфеев высказался о 800-й игре за ЦСКА
Вратарь ЦСКА Игорь Акинфеев завершил свою 800-ю тренировку в "армейском" клубе на своем Telegram-канале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта игра прошла в рамках второго тура Российской Премьер-Лиги против "Ахмата", и команда одержала победу со счетом 2:1. Этот юбилейный матч добавил еще одну страницу в список многочисленных рекордов знаменитого вратаря.
Акинфеев подчеркнул, что каждая игра для него важна, и выразил благодарность всем, кто помогал ему на этом пути. Он сказал: "800 игр пролетели как один миг, но я помню каждую.
Бесконечная благодарность каждому тренеру, членам команды и руководству. Конечно, прежде всего, я благодарен болельщикам.
Без вас такого рекорда не было бы." В составе столичного клуба он завоевал шесть титулов чемпиона России, восемь Кубков и Суперкубков, а также выиграл Кубок УЕФА.