Gargaev: Zaynutdinov Beshiktoshga mos emas
Futbol agenti Anzor Gargaev Bakhtiyor Zaynutdinovning "Beshiktosh" jamoasidagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zaynutdinov "Beshiktosh"da o‘zini to‘liq ko‘rsata olmadi, chunki u darhol jarohat oldi va bu uning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Turkiya futboli unga murakkab bo‘lib tuyildi va bu holat ko‘p hollarda futbolchilarga duch keladi.
Agent fikricha, ehtimol "Beshiktosh" Zaynutdinov uchun mos jamoa emasdir. Yaqinda Moskva "Dinamo" jamoasi Qozog‘istonlik himoyachi bilan shartnoma imzoladi.
Zaynutdinov 2029 yil iyunigacha Valeriy Karpinning jamoasida o‘ynaydi. U Turkiyada ikki mavsum davomida o‘ynab, jami 49 o‘yinda maydonga tushdi.
Shu o‘yinlarda u bitta gol urdi va bitta golli uzatma amalga oshirdi. Bu ko‘rsatkichlar uning "Beshiktosh"dagi faoliyati haqida ma’lumot beradi.
Umuman olganda, Zaynutdinovning Turkiyada o‘ynashdagi tajribasi murakkab va oson bo‘lmaganini aytish mumkin.

Гаргаев: Зайнутдинов не подходит для Бешикташа
Футбольный агент Анзор Гаргаев высказал мнение о выступлении Бахтияра Зайнутдинова в команде "Бешикташ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Зайнутдинов не смог полностью проявить себя в "Бешикташе", так как он сразу получил травму, что негативно сказалось на его игре. Турецкий футбол показался ему сложным, и с этим сталкиваются многие футболисты.
Агент считает, что, возможно, "Бешикташ" не является подходящей командой для Зайнутдинова. Недавно московский "Динамо" подписал контракт с защитником из Казахстана.
Зайнутдинов будет играть в команде Валерия Карпина до июня 2029 года. Он провел два сезона в Турции, сыграв в общей сложности 49 матчей.
В этих играх он забил один гол и сделал одну голевую передачу. Эти показатели дают информацию о его деятельности в "Бешикташе".