Mashhur sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy Baktiyor Zayniddinovning «Dinamo» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva jamoasi dushanba kuni Qozog‘istonlik futbolchining transferi haqida e’lon qildi. Zayniddinov himoya va yarim himoya chiziqlarining bir nechta pozitsiyasida o‘ynashga qodir.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi «Dinamo» faqat tanish futbolchilarni olmoqda. Biroq, imkoniyat bo‘lsa, rad etishga sabab yo‘q.
Agar klubda mablag‘ bor bo‘lsa, o‘yinchilarni xarid qilish yaxshi. U Metaratings nashriga bergan intervyusida futbolchining narxi haqida ham fikr bildirdi.
Uning ta’kidlashicha, bir futbolchi uchun 3 million yevro juda ko‘p pul, chunki ilgari shuncha mablag‘ga bir nechta futbolchilarni xarid qilish mumkin edi. Shuningdek, Valeriy Karpin oldin «Rostov» klubida Baktiyor Zayniddinov bilan birga ishlagan.
Hozirgi vaqtda «Dinamo» Premyer-liganing ikki turidan so‘ng to‘rtta ochko jamg‘argan. Bu jamoaning mavsum boshlanishidagi natijasi hisoblanadi.
Umuman olganda, Zayniddinovning transferi klub uchun muhim voqea bo‘lib, uning jamoaga qo‘shilishi o‘yinning sifatini oshirishga yordam beradi.

Mostovoy: Динамо берет только знакомых футболистов
Известный бывший футболист Александр Мостовой высказался о переходе Бахтияра Зайниддинова в клуб «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Московская команда в понедельник объявила о трансфере казахстанского футболиста. Зайниддинов способен играть на нескольких позициях в защите и полузащите.
По словам Мостового, нынешнее «Динамо» берет только знакомых футболистов. Однако, если есть возможность, отказываться не стоит.
Если в клубе есть средства, то покупать игроков хорошо. Он также высказал мнение о стоимости футболиста в интервью изданию Metaratings.
Он отметил, что 3 миллиона евро за одного футболиста — это очень много, так как раньше за такую сумму можно было купить нескольких футболистов. Также Валерий Карпин ранее работал с Бахтияром Зайниддиновым в клубе «Ростов».
На данный момент «Динамо» набрало четыре очка после двух туров Премьер-лиги. Это результат команды на старте сезона.
В целом, переход Зайниддинова является важным событием для клуба, и его加入 поможет повысить качество игры.