Belous: Fernandesh uchun Spartak pul sarflashda oson ish qilmoqda
Yuriy Belous, avval Lokomotiv jamoasida vitse-prezident lavozimida ishlagan mutaxassis, Zhedson Fernandeshning Spartak jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu futbolchi uchun Spartak tomonidan to‘langan narxni eshitib hayron qolishini ta’kidladi. Belousning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya futboli ostida iqtisodiyot yo‘qligi yana bir bor ko‘rsatildi.
Bunday miqdorda pul sarflash uchun katta aql talab qilinmaydi, dedi u. Ekspert fikricha, Spartakning tanlov xizmatiga sifatli, ammo arzonroq futbolchini, masalan, Janubiy Amerikadan qidirish foydali bo‘lardi.
Yaqinda ma’lum bo‘lishicha, qizil-oq jamoa portugal yarim himoyachisi uchun Besiktashga 20 million yevro to‘lashga tayyor. Shuningdek, bonus sifatida 5 million yevro ham berilishi mumkin.
Agar bu transfer amalga oshsa, Fernandesh Spartak tarixidagi eng qimmat sotib olingan futbolchi bo‘ladi. Bu holat klublar moliyaviy siyosatini qayta ko‘rib chiqishni talab qiladi.

Белоус: Фернандеш для Спартака легко тратит деньги
Юрий Белоус, ранее работавший вице-президентом в команде Локомотив, высказал мнение о возможном переходе Жедсона Фернандеша в команду Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что будет удивлён, услышав цену, которую Спартак заплатил за этого футболиста. По словам Белоуса, отсутствие экономики в российском футболе ещё раз подтвердилось.
Для того чтобы тратить такие суммы денег, не требуется большого ума, сказал он. По мнению эксперта, было бы полезно искать качественного, но более дешёвого футболиста, например, из Южной Америки, для службы выбора Спартака.
Недавно стало известно, что красно-белая команда готова заплатить 20 миллионов евро Бешикташу за португальского полузащитника. Также в качестве бонуса может быть выплачено 5 миллионов евро.
Если этот трансфер состоится, Фернандеш станет самым дорогим купленным футболистом в истории Спартака. Эта ситуация требует пересмотра финансовой политики клубов.