Cherchesov eng noodatiy xatosini esladi
Mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov darvozabonlik faoliyati davomida sodir etgan eng noodatiy xatosi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu xato ba’zan hali ham esga olinadi. 1994 yilda Cherchesov Dresdenning “Dinamo” jamoasi sharafini himoya qilayotganda, o‘z jarima maydonida to‘p bilan o‘ynashga qaror qilgan.
Keyin u to‘pni oldinga uloqtirmoqchi bo‘lgan, ammo uni raqib jamoa “Borussiya”ning futbolchisiga yo‘naltirib yuborgan. Raqib esa bo‘sh qolgan darvozaga gol urgan.
O‘sha kuni Cherchesovga 31 yosh to‘lgan edi. “Dinamo” jamoasi 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Cherchesov o‘sha lahzalarni “Komment.Shou” dasturida eslab, “Bayram kunimda Moʻnxengladbaxda o‘ynayapmiz. Markazdan menga to‘p uzatildi.
Men uni ko‘kragimga oldim, bir necha marotaba tebratdim, keyin uloqtirmoqchi bo‘lib yiqildim. Martin Dalin bo‘sh darvozaga to‘pni kiritdi”, deb aytdi.
U so‘zlarini davom ettirib, “Men hech qachon o‘z xatolarimni tan olmayman, chunki mavsum oxirida eng yaxshi deb topildim. Bunday holatlar hamma bilan bo‘ladi, asosiysi undan saboq olish.
Shu xato mendan keyin takrorlanmadi. Agar takrorlansa, bu jiddiy xato bo‘lardi.
Men bunga har doim hazil bilan qaraganman. Keyingi o‘yinda maydonga tushdim, jamoamiz g‘alaba qozondi va barcha muammolar hal bo‘ldi”, dedi.

Черчесов вспомнил свою самую необычную ошибку
Известный тренер Станислав Черчесов высказался о своей самой необычной ошибке, совершенной в ходе его вратарской карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта ошибка иногда все еще вспоминается. В 1994 году Черчесов, защищая честь дрезденского "Динамо", решил сыграть с мячом в своей штрафной.
Затем он попытался выбить мяч вперед, но направил его к игроку соперника из "Боруссии". Соперник забил гол в пустые ворота.
В тот день Черчесову исполнилось 31 год. "Динамо" проиграло со счетом 0:2.
Черчесов, вспоминая тот момент в программе "Коммент.Шоу", сказал: "В день моего праздника мы играем в Мёнхенгладбахе. Мяч был передан мне из центра.
Я принял его на грудь, несколько раз покачал, затем попытался выбить. Мартин Далин забил мяч в пустые ворота", - сказал он.
Продолжая свои слова, он добавил: "Я никогда не признаю своих ошибок, потому что в конце сезона меня признали лучшим. Такие ситуации случаются со всеми, главное - извлекать из них урок.
Эта ошибка больше не повторялась. Если бы повторилась, это была бы серьезная ошибка.
Я всегда относился к этому с юмором. В следующей игре я вышел на поле, наша команда одержала победу, и все проблемы были решены", - сказал он.