Mostovoy: Zaynutdinovni Dinamoga olish kerak
Sobiq rossiyalik futbolchi va ekspert Aleksandr Mostovoy Moskvadagi «Dinamo» jamoasining yangi a’zosi hamda Qozog‘iston terma jamoasi futbolchisi Baktiyor Zaynutdinov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda «Dinamo» faqat tanish futbolchilarni olmoqda. Shu bilan birga, imkoniyat bo‘lsa, nima uchun rad etish kerak, degan mulohaza bildirildi.
Mostovoy Zaynutdinovni kuchli futbolchi sifatida baholab, u klubni yanada mustahkamlashiga ishonch bildirgan. Eslatib o‘tamiz, Baktiyor Zaynutdinov avvalgi faoliyatini Istanbulning «Beshiktosh» klubida davom ettirgan.
Bundan tashqari, u Rossiyada «Rostov» va Moskva markaziy harbiy sport klubi (CSKA) jamoalarida ham o‘ynagan. Don jamoasida u hozirgi «Dinamo» bosh murabbiyi Valeriy Karpin bilan tanishgan.
Ushbu tajriba Zaynutdinovning yangi jamoasida muvaffaqiyat qozonishiga yordam beradi. Umuman olganda, futbolchi o‘zining malakasi va tajribasi bilan «Dinamo» jamoasining kuchayishiga katta hissa qo‘shadi.

Mostovoy: Зайнутдинова нужно взять в Динамо
Бывший российский футболист и эксперт Александр Мостовой высказал мнение о новом члене московского клуба «Динамо» и футболисте сборной Казахстана Бахтияре Зайнутдинове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время «Динамо» принимает только знакомых футболистов. В то же время было высказано мнение, что если есть возможность, то почему отказываться.
Мостовой оценил Зайнутдинова как сильного футболиста и выразил уверенность, что он укрепит клуб. Напомним, Бахтияр Зайнутдинов ранее продолжал свою карьеру в стамбульском клубе «Бешикташ».
Кроме того, он также играл в России за команды «Ростов» и Центральный спортивный клуб армии Москвы (ЦСКА). В команде «Дон» он познакомился с нынешним главным тренером «Динамо» Валерием Карпиным.
Этот опыт поможет Зайнутдинову добиться успеха в новой команде. В целом, футболист внесет значительный вклад в усиление команды «Динамо» своим мастерством и опытом.