Uesli Flamengo’dan Rimning Romasiga o‘tdi
Rimning "Roma" klubi hujumga qarshi o‘ng qanot himoyachisi Ueslini o‘z safiga qo‘shdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti orqali ma’lum qilindi. Futbolchi Braziliyaning "Flamengo" jamoasidan transfer qilindi.
Rimliklar tomonidan e’lon qilingan xabarda Uesli klubga xush kelibsiz deyiladi. Mashhur jurnalist Janluka Di Martsioga ko‘ra, italyan klubi "Flamengo"ga futbolchi uchun 25 million yevro to‘ladi.
Bundan tashqari, 5 million yevro miqdorida bonuslar ham belgilangan. Uesli Italiyaning Serie A chempionatida 43-raqam ostida maydonga tushadi.
21 yoshli himoyachi "Flamengo" safida 2021 yildan beri o‘ynab kelmoqda. U jamoa uchun jami 136 ta o‘yin o‘tkazib, to‘rtta gol urdi va oltita golga assistentlik qildi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Ueslining bozor qiymati 20 million yevroni tashkil etadi. Bu transfer "Roma" uchun muhim qo‘shilish bo‘lib, jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Уэсли перешёл из Фламенго в Рому.
Эта информация была опубликована на официальном сайте клуба. Футболист был приобретен у бразильского клуба "Фламенго".
В сообщении, опубликованном римлянами, говорится, что Уэсли приветствуется в клубе. По словам известного журналиста Джанлуки Ди Марцио, итальянский клуб заплатил "Фламенго" 25 миллионов евро за футболиста.
Кроме того, предусмотрены бонусы в размере 5 миллионов евро. Уэсли будет выступать под номером 43 в чемпионате Италии Серии А.
21-летний защитник играет за "Фламенго" с 2021 года. Он провел за команду в общей сложности 136 матчей, забил четыре гола и отдал шесть голевых передач.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость Уэсли составляет 20 миллионов евро. Этот трансфер является важным усилением для "Ромы" и поможет укрепить защитную линию команды.