Spartak jamoasi mavsumni ishonchsiz boshladi
Sobiq “Spartak” futbolchisi Igor Ledyahov Rossiya chempionatining birinchi ikki turidagi “qizil-oq” jamoaning o‘yinlari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” muxlislarni hissiy o‘zgarishlarga o‘rgatgan. Joriy mavsum Stankovich boshchiligidagi jamoa uchun unchalik yaxshi boshlanmadi.
Hozircha voqealar qanday rivojlanishini aniqlab bo‘lmaydi, ammo “Spartak” hozircha o‘zini ishonchli ko‘rsatmayapti. Hozirgi paytda poytaxt jamoasi hisobida uch ochko bor.
Mavsumning birinchi o‘yini Makhachkala “Dinamo”si bilan bo‘lib, “Spartak” minimal hisobda g‘alaba qozondi. Ikkinchi turda esa Dejan Stankovich shogirdlari yangi RPL ishtirokchisi “Baltika”ga katta hisobda (0:3) mag‘lub bo‘ldi.
“Qizil-oq” jamoaning navbatdagi o‘yini 3 avgust kuni Samarada o‘tkaziladi. Ularga qarshi maydonda yaxshi start olgan “Akron” jamoasi maydonga chiqadi.
Ushbu uchrashuv Rossiya Premer-ligasi doirasida bo‘lib o‘tadi. Jamoaning keyingi natijalari muxlislar tomonidan katta e’tibor bilan kuzatiladi.

Команда Спартак начала сезон неуверенно
Бывший футболист «Спартака» Игорь Ледяхов поделился своими мыслями о матчах «красно-белых» в первых двух турах чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Спартак» приучил болельщиков к эмоциональным изменениям. Текущий сезон для команды под руководством Станковича не начался слишком хорошо.
Пока невозможно определить, как будут развиваться события, но «Спартак» пока не показывает себя уверенно. В настоящее время у столичной команды три очка.
Первый матч сезона прошел с махачкалинским «Динамо», в котором «Спартак» одержал минимальную победу. Во втором туре подопечные Деяна Станковича потерпели крупное поражение (0:3) от нового участника РПЛ «Балтики».
Следующий матч «красно-белых» пройдет 3 августа в Самаре. Им противостоит команда «Акрон», которая хорошо стартовала на поле.
Эта встреча пройдет в рамках Российской Премьер-лиги. Следующие результаты команды будут внимательно отслеживаться болельщиками.