O'zbekiston shifoxonalari 2026 yildan besh kunlik ish haftasiga o'tadi
Simeone oilasining Madridning «Atletiko» klubi bilan ajralmas merosiy aloqasi mavjud. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning hozirgi bosh murabbiyi Diego Simeone 1990-yillarda aynan shu jamoada o‘ynagan. Bugungi kunda u nafaqat klubni boshqaradi, balki o‘g‘li Juliano Simeone ustida ham ishlamoqda.
Juliano esa Madrid klubida katta yutuqlarga erishishni orzu qiladi. Juliano Simeone o‘zining maqsadlari haqida shunday deydi: «Klub sovrinlarga chanqoq.
Bu nafaqat murabbiy, balki prezidentning ham istagi. Biz hammamiz muvaffaqiyatga intilamiz.
Menga raqib darvozasiga aniqlik bilan zarba berish qobiliyati biroz yetishmayapti, shu ustida ishlayapman. Eng katta orzum - jahon chempionatida Argentina terma jamoasi safida o‘ynash.
Shuningdek, Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lishni ham xohlayman.» Juliano Simeonening so‘zlari derbyderbyderby.com sayti tomonidan keltirilgan. Shu tariqa, Simeone oilasi Madridning «Atletiko» klubiga chuqur bog‘liq bo‘lib, kelajakda ham ulkan yutuqlarga erishishni maqsad qilgan.

Джулиано Симеоне: Мечта играть в Лиге чемпионов
Семья Симеоне имеет неразрывную связь с мадридским клубом «Атлетико». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Настоящий главный тренер клуба Диего Симеоне играл именно в этой команде в 1990-х годах. Сегодня он не только управляет клубом, но и работает с сыном Джулиано Симеоне.
Джулиано мечтает добиться больших успехов в мадридском клубе. Джулиано Симеоне говорит о своих целях: «Клуб жаждет трофеев.
Это желание не только тренера, но и президента. Мы все стремимся к успеху.
Мне немного не хватает точности в ударах по воротам соперника, я работаю над этим. Моя самая большая мечта - играть за сборную Аргентины на чемпионате мира.
Также я хочу стать победителем Лиги чемпионов.» Слова Джулиано Симеоне приведены сайтом derbyderbyderby.com. Таким образом, семья Симеоне глубоко связана с мадридским клубом «Атлетико» и ставит перед собой цель добиться огромных успехов в будущем.