Marsel klubi 25 yoshli hujumchi Igor Payshaoning Rotterdamning Feyenoord jamoasidan transferini ma’qulladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda L’Equipe nashri xabar berdi. Transfer qiymati bonuslarni hisobga olgan holda 35 million yevroga teng deb baholanmoqda.
Kelishuv yaqin kunlarda yakunlanishi kutilmoqda. Payshao o‘tgan mavsumda ajoyib o‘yin ko‘rsatib, Niderlandiya jamoasining yetakchilaridan biriga aylandi.
U barcha musobaqalarda jami 47 o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urdi va 19 ta golga uzatma berdi. Barqaror o‘yinlari tufayli Fransiya, Germaniya va Angliya klublari uning xizmatlariga qiziqish bildirdi.
Shunga qaramay, aynan Marsel jamoasi uning transferini amalga oshirishga muvaffaq bo‘ldi. Ushbu kelishuv Payshaoning faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda.

Клуб Марсель купил Пейшаона у Фейеноорда
Клуб Марсель одобрил трансфер 25-летнего нападающего Игоря Пайшаона из роттердамского Фейеноорда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание L’Equipe. Стоимость трансфера, с учетом бонусов, оценивается в 35 миллионов евро.
Ожидается, что соглашение будет завершено в ближайшие дни. Пайшао продемонстрировал отличную игру в прошлом сезоне и стал одним из лидеров нидерландской команды.
Он провел 47 матчей во всех соревнованиях, забил 18 голов и отдал 19 голевых передач. Из-за стабильной игры клубы Франции, Германии и Англии проявили интерес к его услугам.
Тем не менее, именно клуб Марсель смог осуществить его трансфер. Это соглашение станет новым этапом в карьере Пайшао и ожидается, что он окажет значительную помощь команде.