Berisha eng yaxshi mavsumini Talalaev bilan o‘tkazdi
Bernard Berisha, sobiq «Akhmat» jamoasi hujumchisi, klubdagi faoliyati haqida fikrlarini bildirdi va o‘z karerasida Andrey Talalaevning o‘rnini alohida ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ko‘plab malakali mutaxassislar bilan ishlash imkoniga ega bo‘lganini, biroq eng yaxshi murabbiy sifatida aynan Talalaevni ajratib ko‘rsatdi. Bernardning so‘zlariga ko‘ra, ushbu murabbiy bilan u o‘zining eng yaxshi mavsumini o‘tkazgan.
Berisha uzoq yillar davomida «Akhmat» jamoasida o‘ynadi. So‘nggi mavsumda Rossiya Premer-ligasida u 17 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va bitta golli uzatma amalga oshirdi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalarida Talalaevning Bernardni «Baltika» klubiga taklif qilmoqchi ekanligi haqida xabarlar tarqalgan. Bu esa futbolchining kelajakdagi faoliyati uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochishi mumkin.
Umuman olganda, Berishaning «Akhmat»dagi faoliyati muvaffaqiyatli bo‘lib, u o‘zining professional o‘sishida muhim bosqichlarni bosib o‘tganini ko‘rsatadi.

Бериша провел свой лучший сезон с Талалаевым
Бернард Бериша, бывший нападающий клуба «Ахмат», высказал свои мысли о деятельности в клубе и особо отметил роль Андрея Талалаева в своей карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что имел возможность работать с многими квалифицированными специалистами, однако как лучшего тренера выделил именно Талалаева. По словам Бернарда, с этим тренером он провел свой лучший сезон.
Бериша играл в команде «Ахмат» на протяжении многих лет. В последнем сезоне в Российской Премьер-лиге он вышел на поле в 17 матчах, забил четыре гола и сделал одну голевую передачу.
Ранее в средствах массовой информации появлялись сообщения о том, что Талалаев хочет предложить Беришу перейти в клуб «Балтика». Это может открыть новые возможности для игрока в его будущей карьере.
В целом, деятельность Бериши в «Ахмате» была успешной, что свидетельствует о том, что он прошел важные этапы в своем профессиональном росте.