Saliba: Dyokereshga qarshi o‘ynash qo‘rqinchli
«Arsenal» jamoasining himoyachisi Vilyam Saliba yaqinda Viktor Dyokereshning «kanonirlar» safiga qo‘shilishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shvetsiyalik futbolchi 26 iyul kuni Angliya klubiga o‘tib, Lisabonning «Sporting» jamoasidan kelgan. Saliba Dyokereshning qobiliyatini yuqori baholadi va unga qarshi o‘ynash qiyinligini ta’kidladi.
U shunday dedi: «Biz uning qanchalik yaxshi ekanini bilamiz, unga qarshi o‘ynash qo‘rqinchli. Albatta, u endi bizning klubda bo‘lgani uchun juda xursandman va ishonchim komilki, u bizga g‘alaba qozonishda va kuboklarni yutishda yordam beradi.
Hujumchi qarshisida o‘ynaganda, ayniqsa, gol uradigan bo‘lsa, diqqatni jamlash zarur». Shuningdek, Saliba «Arsenal» yangi futbolchilar bilan kuchayganini va Angliya Premer-ligasida chempionlik uchun kurashishga tayyorligini ta’kidladi.

Салиба: Играть против Дьокереша страшно
Защитник команды «Арсенал» Уильям Салиба недавно высказал свои мысли о присоединении Виктора Дйокереша к «канонирам». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шведский футболист 26 июля подписал контракт с английским клубом, перейдя из лиссабонского «Спортинга». Салиба высоко оценил способности Дйокереша и отметил, что играть против него сложно.
Он сказал: «Мы знаем, насколько он хорош, играть против него страшно. Конечно, я очень рад, что он теперь в нашем клубе, и уверен, что он поможет нам одерживать победы и выигрывать трофеи.
Когда играешь против нападающего, особенно если он забивает, нужно сосредоточиться». Также Салиба отметил, что «Арсенал» усилился новыми игроками и готов бороться за чемпионство в английской Премьер-лиге.