Ismoil Kone Sassuoloda ijaraga o‘ynaydi
Marselning markaziy yarimhimoyachisi Ismoil Kone faoliyatini Sassuolo klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda italyan klubining rasmiy matbuot xizmati o‘z saytida ma’lum qildi. Kanadalik yarimhimoyachi Sassuolo safida ijarada o‘ynaydi va kelgusida sotib olish huquqiga ega bo‘ladi.
Ijara shartnomasi bir mavsum davom etadi. Kone o‘tgan yil yozida Marselga o‘tgan edi.
Qishda esa u Fransiyaning Renn klubiga ijara asosida ketdi. Ikki klub uchun jami 22 o‘yin o‘tkazgan 23 yoshli futbolchi 2 ta gol urish va 1 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 9 million yevroni tashkil etadi. Kone o‘zining tezligi va texnikasi bilan ajralib turadi hamda Sassuoloda faoliyatini yanada rivojlantirishga intiladi.
Klub rahbariyati ham uning kelajagiga ishonch bildirgan. Shuning uchun ham ijaraga olish va keyinchalik sotib olish sharti qo‘yilgan.
Futbolchi yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatib, faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishni maqsad qilgan.

Исмаил Коне играет в аренде в Сассуоло
Центральный полузащитник Марселя Исмаил Коне продолжит свою карьеру в клубе Сассуоло. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом официально заявила пресс-служба итальянского клуба на своем сайте. Канадский полузащитник будет играть в аренде в Сассуоло и в будущем получит право на покупку.
Арендное соглашение будет действовать в течение одного сезона. Коне перешел в Марсель прошлым летом.
Зимой он ушел в аренду в французский клуб Ренн. 23-летний футболист провел в общей сложности 22 игры за два клуба, забил 2 гола и сделал 1 голевую передачу.
Согласно данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 9 миллионов евро. Коне выделяется своей скоростью и техникой и стремится развивать свою карьеру в Сассуоло.
Руководство клуба также выразило уверенность в его будущем. Поэтому было установлено условие аренды с последующим правом выкупа.