Berisha: Kareramni Ahmatda yakunlamoqchi edim
Bernard Berisha, ilgari Grozniy shahrining "Ahmat" futbol klubi tarkibida o‘ynagan futbolchi, karerasini aynan bu klubda yakunlashni rejalashtirganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq klub bilan shartnoma uzaytirilmagani sababli u bu niyatini amalga oshira olmadi. Berisha "Ahmat"da uzoq yillar davomida faoliyat yuritib, bu jamoani o‘zining ikkinchi oilasi deb hisoblaganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klubni tark etish unga qiyin bo‘lgan, chunki u o‘zining professional faoliyatini aynan Grozniyda yakunlashni xohlagan edi. Berisha 2017 yildan 2025 yilgacha "Ahmat" jamoasida o‘ynab, jami 199 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi.
U Checheniston rahbari Ramzan Qodirov tomonidan Rossiya chempionatining bir o‘yinidan so‘ng qimmatbaho sovg‘a olgani haqida ham avvalroq ma’lumot bergan edi. Bu voqea futbolchining Chechenistondagi faoliyati va uning jamoaga bo‘lgan sadoqati haqida qo‘shimcha tasavvur beradi.
Bernard Berisha uchun "Ahmat" klubidagi faoliyatining yakunlanishi yangi yo‘nalishlarga qadam qo‘yish imkoniyatini yaratdi.

Бериша: Я хотел закончить свою карьеру в Ахмате
Бернард Бериша, ранее игравший в футбольном клубе "Ахмат" из Грозного, сообщил, что планировал завершить свою карьеру именно в этом клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако, из-за того что контракт с клубом не был продлен, он не смог осуществить это намерение. Бериша отметил, что долгое время играл в "Ахмате" и считал эту команду своей второй семьей.
По его словам, уход из клуба был для него трудным, так как он хотел завершить свою профессиональную карьеру именно в Грозном. Бериша играл за команду "Ахмат" с 2017 по 2025 год, проведя в общей сложности 199 официальных матчей.
Он также ранее сообщал о том, что получил ценный подарок от главы Чеченской Республики Рамзана Кадырова после одного из матчей чемпионата России. Этот инцидент дает дополнительное представление о деятельности футболиста в Чечне и его преданности команде.