Medvedev: Zenit Glushenkovni jazolamaydi
Aleksandr Medvedev, «Zenit» boshqaruv raisi, Maksim Glushenkovning otasining so‘zlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Aleksandr Glushenkov «Zenit» va «Rubin» o‘rtasidagi 2:2 hisobidagi o‘yindan so‘ng, Sergey Semakni o‘yin davomida futbolchini almashtirgani uchun tanqid qilgan. Bundan tashqari, Glushenkovning otasi klubga Maksim jamoani o‘zgartirish haqida o‘ylashi mumkinligini bildirgan, agar o‘yin davomida bunday almashtirishlar davom etsa.
Medvedevdan so‘ralganda, klub Glushenkovga nisbatan qandaydir chora ko‘rishi mumkinmi, deb so‘rashdi. U «O‘g‘il otasi uchun javobgar emas», deb javob berdi.
Shu kunlarda «Zenit» 30 iyul kuni Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida «Akhmat»ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Klub va futbolchilar o‘z ishlariga diqqat bilan yondashib, kelgusidagi o‘yinlarda muvaffaqiyatga erishishga intilmoqda.

Медведев: Зенит Глушенкова не накажет
Александр Медведев, председатель правления «Зенита», прокомментировал слова отца Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Александр Глушенков после матча «Зенит» — «Рубин» с результатом 2:2 раскритиковал Сергея Семака за замену игрока в ходе игры. Кроме того, отец Глушенкова заявил, что клубу стоит подумать о смене Максима, если такие замены будут продолжаться в ходе игры.
Когда Медведева спросили, может ли клуб предпринять какие-либо меры в отношении Глушенкова, он ответил: «Сын не отвечает за отца».
В эти дни «Зенит» 30 июля проведет выездной матч против «Ахмата» в рамках группового этапа Кубка России. Клуб и игроки внимательно относятся к своей работе и стремятся к успеху в предстоящих играх.