Musayev: Kubok va chempionatda g‘alaba qozonmoqchimiz
«Krasnodar» jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev «Match TV» kanaliga bergan intervyusida «Krylya Sovetov» jamoasi bilan o‘yin oldidan fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U raqib jamoaning tarkibida katta o‘zgarishlar bo‘lgani, yangi futbolchilar qo‘shilgani haqida gapirdi. Murabbiyning aytishicha, raqib jamoa so‘nggi ikki o‘yinda hujumda 3-4-3, himoyada esa 5-4-1 sxemasida harakat qilgan.
Ularning o‘yinida ma’lum algoritmlar mavjud bo‘lib, orqaga qarata tezkor hujumlar ko‘p uchraydi. Shunga qaramay, yangi kutilmagan vaziyatlar ham bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.
Murad Musayev jamoa tarkibida bugungi o‘yinda katta o‘zgarishlar bo‘lishini, bu esa raqobatni kuchaytirishini aytdi. U barcha futbolchilarga o‘zini ko‘rsatish imkoniyati berilganini, shuningdek, jamoada sog‘lom raqobat muhitini yaratish zarurligini ta’kidladi.
Murabbiy o‘yin oldidan futbolchilarga bu imkoniyatdan foydalanishni tavsiya qilgan. Shuningdek, u «Krasnodar» jamoasining Kubok uchun kurashga qanchalik tayyor ekanligi haqida ham so‘zlab berdi.
Musayevning fikricha, Kubok musobaqasi ham chempionat kabi muhim va jamoa bu sovrinni qo‘lga kiritish uchun bor kuchi bilan harakat qiladi. U o‘tgan yildagi qiyinchiliklarni eslab, hozirgi tarkibning yanada kuchaygani va zaxira o‘rinbosarlari ko‘paygani tufayli jamoaning imkoniyatlari oshganini qayd etdi.

Мусаев: Мы хотим победить в кубке и чемпионате
Главный тренер команды «Краснодар» Мурат Мусаев в интервью телеканалу «Матч ТВ» высказал свои мысли перед игрой с командой «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в составе соперника произошли большие изменения, добавились новые футболисты. По словам тренера, соперник в последних двух играх действовал по схеме 3-4-3 в атаке и 5-4-1 в защите.
В их игре присутствуют определенные алгоритмы, и часто встречаются быстрые контратаки. Тем не менее, он подчеркнул, что могут возникнуть и новые неожиданные ситуации.
Мурат Мусаев сказал, что в составе команды в сегодняшней игре будут большие изменения, что усилит конкуренцию. Он отметил, что всем футболистам предоставлена возможность проявить себя, а также необходимо создать здоровую конкурентную среду в команде.
Тренер перед игрой посоветовал футболистам воспользоваться этой возможностью. Он также рассказал о том, насколько команда «Краснодар» готова к борьбе за Кубок.
По мнению Мусаева, Кубковый турнир так же важен, как и чемпионат, и команда будет прилагать все усилия, чтобы завоевать этот трофей. Он вспомнил о трудностях прошлого года и отметил, что благодаря усилению нынешнего состава и увеличению числа запасных игроков, возможности команды возросли.