Tyago Almada: Atletikoda o‘ynash orzum edi
Argentina yarim himoyachisi Tyago Almada yaqinda "Lion" klubidan Madridning "Atletiko" jamoasiga o'tdi va ushbu transfer haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida "Bu yerda o‘ynash mening orzum edi. Men "Atletiko"ni tanladim, chunki bu klubni va uning tarixini yaxshi ko‘raman.
Har doim ularning o‘yinlarini tomosha qilardim. Menga bu yerga kelish imkoniyati berilganda hech ikkilanmadim.
Endi esa nega men bu yerda ekanligimni ko‘rsatishim kerak", dedi. Almada o‘zining asosiy pozitsiyasi yarim himoyaning chap qanotida ekanligini ta’kidladi, ammo hujumga oid vazifalar bo‘lganda istalgan joyda o‘ynashga tayyorligini bildirdi.
U uchun eng muhimi o‘ynash ekanligini alohida qayd etdi. 24 yoshli argentinalik futbolchi jahon chempioni hisoblanadi va Madrid klubiga 21 million yevro evaziga o'tdi.

Tyago Almada: У меня была мечта играть в атлетике
Полузащитник Аргентины Тьяго Алмада недавно перешел из клуба "Лион" в мадридский "Атлетико" и высказал свое мнение о данном трансфере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал: "Играть здесь было моей мечтой. Я выбрал "Атлетико", потому что люблю этот клуб и его историю.
Я всегда смотрел их игры. Когда мне предоставили возможность прийти сюда, я не раздумывал.
Теперь мне нужно показать, почему я здесь", - сказал он. Алмада подчеркнул, что его основная позиция - на левом фланге полузащиты, но он готов играть на любом месте, когда речь идет об атакующих задачах.
Он особо отметил, что для него самое важное - это играть. 24-летний аргентинский футболист является чемпионом мира и перешел в мадридский клуб за 21 миллион евро.
Ожидается, что приход Алмада усилит атакующую линию команды "Атлетико". Он стремится доказать свою ценность в новой команде и старается оправдать надежды болельщиков.