Talalaev Tedeevdan kechirim so‘radi va holatni izohladi
“Baltika” jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev “Match TV” kanaliga “Akron” jamoasi bilan o‘yin yakunidan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinda ko‘pchilik vaqt hisob 1:1 bo‘lganini, ammo oxirgi daqiqalarda mag‘lubiyatga uchraganliklari uchun afsusda ekanini ta’kidladi. Talalaev standart vaziyatlarni oxirigacha o‘ynash kerakligini aytdi va jamoaning faqat 47-daqiqada o‘z darvozasida xavfli vaziyat yuzaga kelganini ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolda har bir standart holat hakam tomonidan belgilanishi yoki belgilanmasligi mumkin. Bosh murabbiy bir nechta o‘yinchilarning jarohat olganini tasdiqladi va ularning tezroq sog‘ayishi uchun davolanish zarurligini aytdi.
O‘yindan so‘ng Zaurni Tedeev bilan yuzaga kelgan so‘z janjali haqida u bu faqat mag‘lubiyatga berilgan hissiy javob ekanini, kechirim so‘raganini bildirdi. Talalaev kubokdagi birinchi o‘yinlardagi mag‘lubiyat rejalarga jiddiy ta’sir qilmasligini, bu esa o‘yin amaliyotini kam olgan futbolchilarga imkoniyat yaratganini ta’kidladi.
Yangi o‘yinchi Ivan Belikovning debyuti haqida esa murabbiy individual baho berish qiyinligini, ammo jamoa o‘yinni yaxshi boshqarganini aytdi. U o‘zgarishlar va tajribali futbolchilarni maydonga tushirish orqali o‘yindagi bosimni kamaytirishga harakat qilganini qo‘shimcha qildi.

Талалаев извинился перед Тедеевым и объяснил ситуацию
Главный тренер команды "Балтика" Андрей Талалаев дал интервью телеканалу "Матч ТВ" после матча с командой "Акрон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что большую часть времени счет был 1:1, но в последние минуты они потерпели поражение, о чем сожалеет. Талалаев сказал, что стандартные ситуации нужно доигрывать до конца и сообщил, что опасная ситуация у ворот команды возникла только на 47-й минуте.
По его словам, в футболе каждая стандартная ситуация может быть назначена или не назначена судьей. Главный тренер подтвердил, что несколько игроков получили травмы и отметил, что необходимо лечение для их скорейшего выздоровления.
После матча о словесной перепалке с Зауром Тедеевым он сказал, что это всего лишь эмоциональная реакция на поражение и извинился. Талалаев подчеркнул, что поражение в первых играх кубка серьезно не повлияет на планы, и это дало возможность игрокам, у которых было мало игровой практики.
Что касается дебюта нового игрока Ивана Беликова, тренер отметил, что сложно давать индивидуальную оценку, но команда хорошо контролировала игру. Он добавил, что старался снизить давление в игре, внося изменения и выпуская опытных футболистов.