Kamerunlik futbolchi Brayen Mbeumo "Manchester Yunayted" klubiga qo‘shilishdan oldin bir nechta takliflar orasidan tanlov qilgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yozda "Brentford" klubidan 82 million yevro evaziga o‘tib, jamoaning yozgi transferlarida ikkinchi yirik sotib olish bo‘ldi. Mateus Kunya transferida "Manchester Yunayted"ga katta raqobatchilar bo‘lmagan bo‘lsa, Mbeumo uchun "Nyukasl" va "Tottenxem" kabi klublar bilan kurash olib borishga to‘g‘ri keldi.
Brayen Mbeumo ESPNga bergan intervyusida shunday dedi: "Men boshqa bir nechta menejerlar bilan suhbatlashdim, chunki ularning loyihalari haqida bilishni istadim. Ammo aynan 'Manchester Yunayted' klubi loyihasi menga mos keldi.
Men qiyinchiliklarni yoqtiradigan insonman." O‘tgan mavsumda 25 yoshli qanot hujumchisi klub darajasida 42 o‘yinda 20 ta gol urib, 9 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning bu ko‘rsatkichlari yangi jamoasida ham muvaffaqiyatli o‘ynashiga ishonch uyg‘otmoqda.

Мбеумо назвал причину выбора Манчестер Юнайтед
Камерунский футболист Брайен Мбеумо рассказал о том, что он выбрал "Манчестер Юнайтед" среди нескольких предложений. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он летом перешел из клуба "Брентфорд" за 82 миллиона евро, став вторым крупным приобретением команды в летних трансферах. Если в трансфере Матеуса Куньи у "Манчестер Юнайтед" не было серьезных конкурентов, то Мбеумо пришлось бороться с такими клубами, как "Ньюкасл" и "Тоттенхэм".
Брайен Мбеумо в интервью ESPN сказал: "Я поговорил с несколькими другими менеджерами, потому что хотел узнать о их проектах. Но именно проект клуба 'Манчестер Юнайтед' подошел мне.
Я человек, который любит трудности." В прошлом сезоне 25-летний крайний нападающий забил 20 голов и сделал 9 результативных передач в 42 матчах на клубном уровне. Его показатели внушают уверенность в успешной игре в новой команде.