Luis Enrike PSJga yangi o‘ng himoyachi kerak emas dedi
PSJ jamoasining bosh murabbiyi Luis Enrike jamoaga yangi o‘ng qanot himoyachisi kerak emasligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq parijliklar yulduzli marokashlik futbolchi uchun zaxira o‘yinchi sotib olishi mumkinligi haqida taxminlar bo‘lgan edi. Bu orqali asosiy himoyachi ko‘proq dam olish imkoniyatiga ega bo‘lishi rejalashtirilgan edi.
Biroq, ispaniyalik murabbiy jamoaning o‘ng qanotiga yangi futbolchi olib kelish tarafdori emas. Jurnalist Benjamen Kuare bergan ma’lumotga ko‘ra, Luis Enrike Hakimi o‘rniga o‘ynay oladigan futbolchilar borligiga ishonadi.
U, ayniqsa, Uorren Zair-Emeri va Joau Neves kabi yarim himoyachilarning ham zarurat tug‘ilganda o‘ng qanot himoyachisi sifatida maydonga tushirish mumkinligini qayd etgan. Bu esa, jamoaning tarkibida yetarli imkoniyatlar mavjudligini ko‘rsatadi.
O‘tgan mavsumda Ashraf Hakimi PSJ safida barcha musobaqalarda 55 ta o‘yin o‘tkazdi. U ushbu o‘yinlarda 11 ta gol urdi va 16 ta golli uzatma berdi.
Shu tariqa, murabbiy Hakimiga ishonch bildirgan va unga munosib o‘rinbosar tayyorlashga hojat yo‘q deb hisoblayapti.

Луис Энрике сказал, что ПСЖ не нужен новый правый защитник
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике отметил, что команде не нужен новый правый защитник. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее высказывались предположения, что парижане могут приобрести запасного игрока для звездного марокканского футболиста. Это должно было позволить основному защитнику больше отдыхать.
Однако испанский тренер не поддерживает идею о привлечении нового игрока на правый фланг. По информации журналиста Бенжамена Куаре, Луис Энрике уверен, что есть футболисты, способные играть на месте Хакими.
Он особенно отметил, что полузащитники, такие как Уоррен Заир-Эмери и Жоау Невеш, могут быть использованы на позиции правого защитника в случае необходимости. Это показывает, что в составе команды достаточно возможностей.
В прошлом сезоне Ашраф Хакими провел 55 матчей за ПСЖ во всех турнирах. Он забил 11 голов и сделал 16 голевых передач в этих играх.
Таким образом, тренер выражает доверие Хакими и считает, что нет необходимости готовить ему достойную замену.