Mbeumo: Qaysi pozitsiyada o‘ynashim muhim emas
«Manchester Yunayted» futbol klubi yangi futbolchi Broyan Mbeumoni o‘z tarkibiga qo‘shib oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kamerunlik 25 yoshli vinger avval «Brentford» jamoasida to‘p surgan. Uning transferi rasmiy ravishda o‘tgan hafta boshida elon qilindi.
Mbeumo o‘z intervyusida qaysi pozitsiyada o‘ynashni afzal ko‘rishini aytdi. Mbeumo zamonaviy futbolchi har xil pozitsiyalarda o‘ynashga tayyor bo‘lishi kerakligini ta’kidladi.
U «Brentford» safida asosan vinger sifatida harakat qilganini, ammo o‘zi uchun aniq bir pozitsiya yo‘qligini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u maydonda o‘ninchi va hattoki to‘qqizinchi raqam ostida ham o‘ynagan.
Mbeumo murabbiy unga qaysi pozitsiyani topshirsa, o‘sha joyda bor kuchi bilan harakat qilishga tayyor ekanini aytdi. U o‘z ustida doim ishlashga harakat qilishi va o‘zini cheklashni yoqtirmasligini ham ta’kidladi.
Broyan Mbeumoning «Manchester Yunayted»ga o‘tish narxi 75 million yevro bo‘ldi. Klub vakillari futbolchidan katta umid qilmoqda va uning yangi jamoada muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishiga ishonmoqda.

Mbeumo: На какой позиции я играю, не имеет значения
Футбольный клуб «Манчестер Юнайтед» подписал нового игрока Бройана Мбеумо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний вингер из Камеруна ранее играл за команду «Брентфорд». Его трансфер был официально объявлен в начале прошлой недели.
В своем интервью Мбеумо сказал, в какой позиции он предпочитает играть. Мбеумо подчеркнул, что современный футболист должен быть готов играть на разных позициях.
Он сообщил, что в составе «Брентфорда» в основном действовал как вингер, но для себя не имеет четкой позиции. По его словам, он играл на поле под десятым и даже под девятым номером.
Мбеумо сказал, что он готов действовать изо всех сил на той позиции, которую ему укажет тренер. Он также отметил, что всегда старается работать над собой и не любит себя ограничивать.
Цена перехода Бройана Мбеумо в «Манчестер Юнайтед» составила 75 миллионов евро. Представители клуба возлагают большие надежды на игрока и уверены в его успешной игре в новой команде.