Adiev: Chernov transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda
Unga ko‘ra, hozirda futbolchini jamoadan sotib olish masalasi bo‘yicha muzokaralar olib borilmoqda. Avvalroq, futbolchining vakili Vladimir Kuzmichev 29 yoshli himoyachiga bir nechta jamoalar tomonidan qiziqish borligini aytgan edi.
U, shuningdek, Chernovning "Spartak"dan ketishi ehtimolini ham inkor qilmagan. Magomed Adievning so‘zlariga ko‘ra, bu vaziyat ko‘plab omillarga, jumladan, moliyaviy sharoitlarga ham bog‘liq.
Hozircha tomonlar muzokara olib bormoqda va natija qanday bo‘lishi noma’lum. Bosh murabbiy Adievning ta’kidlashicha, hozir transfer masalalarida ko‘plab o‘ziga xos jihatlar bor.
Klub rahbariyati transferlar uchun byudjet ajratadimi-yo‘qmi, bu ham muhim ahamiyat kasb etadi. Ma’lumot uchun, Nikita Chernov avval "Spartak" tarkibida 11 o‘yinda maydonga tushgan va bir marta golli uzatma bergan.

Адиев: Переговоры по трансферту Чернова продолжаются
"Крылья Советов" главный тренер Магомед Адиев подтвердил, что клуб проявляет интерес к защитнику московского "Спартака" Никите Чернову. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время ведутся переговоры о покупке футболиста у клуба. Ранее представитель игрока Владимир Кузьмичев говорил, что на 29-летнего защитника проявляют интерес несколько команд.
Он также не исключил возможность ухода Чернова из "Спартака". По словам Магомеда Адиева, эта ситуация зависит от многих факторов, включая финансовые условия.
Пока стороны ведут переговоры, и результат остается неизвестным. Главный тренер Адиев отметил, что в настоящее время в трансферных вопросах есть много особенностей.
Важно также, выделит ли руководство клуба бюджет на трансферы или нет. Для справки, Никита Чернов ранее провел 11 матчей за "Спартак" и сделал одну голевую передачу.