Sobiq futbolchi Igor Semshov Moskvaning Dinamo jamoasi yangi mavsumda Rossiya Premer-ligasidagi ishtiroki va jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpinning faoliyatini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semshovning fikriga ko‘ra, murabbiy uchun eng muhimi natijadir va hozircha Dinamo bu borada yaxshi ko‘rsatkichga ega. Jamoa ochko yig‘moqda va Kubok bahslarida ham ilk o‘yinda g‘alaba qozondi.
Ha, hozircha o‘yin juda yorqin emas, biroq natija bor, dedi Semshov. Uning ta’kidlashicha, Dinamoning Valeriy Karpin boshchiligidagi imkoniyatlarini to‘liq baholash uchun jamoaning Premer-liganing kuchli raqiblari bilan o‘tkazadigan o‘yinlari muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Valeriy Karpin joriy yilning iyun oyida Dinamo jamoasining bosh murabbiyi lavozimini egalladi. Uning rahbarligida Dinamo hozirgacha rasmiy uchrashuvlarda mag‘lub bo‘lmadi.
Rossiya Premer-ligasida Dinamo Karpin boshchiligida Baltika bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va Rostov ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Rossiya Kubogida esa Dinamo Sochini 3:2 hisobida mag‘lub etdi.

Результат Динамо хороший, доверие к Карпину растет
Бывший футболист Игорь Семшов оценил участие московского Динамо в новом сезоне Российской Премьер-лиги и работу главного тренера команды Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Семшова, для тренера самое главное — это результат, и на данный момент Динамо в этом плане показывает хорошие показатели. Команда набирает очки и в Кубковых матчах также одержала победу в первом поединке.
Да, пока игра не очень яркая, но результат есть, — сказал Семшов. Он отметил, что для полной оценки возможностей Динамо под руководством Валерия Карпина важное значение будут иметь игры команды с сильными соперниками в Премьер-лиге.
Валерий Карпин занял пост главного тренера Динамо в июне текущего года. Под его руководством Динамо до сих пор не потерпело поражений в официальных встречах.
В Российской Премьер-лиге Динамо под руководством Карпина сыграло вничью с Балтикой 1:1 и одержало победу над Ростовом со счетом 1:0. В Кубке России Динамо обыграло Сочи со счетом 3:2.