O'zbekistonda poliz mahsulotlari yetishtirish hajmi oshdi
Rossiyalik mutlaq jahon chempioni Dmitriy Bivol va Artur Beterbiyev o‘rtasidagi trilogiya jangining qaysi joyda o‘tkazilishi aniq bo‘ldi. Dmitriy Bivol bu haqdagi so‘zlarini bildirib, uchinchi jang Saudiya Arabistonida bo‘lib o‘tadi, deb e’lon qildi. Bivolning ta’kidlashicha, «Riyadh Season» bilan bo‘lgan kelishuvga asoslanib, jangning o‘tkazilish joyi aniqlangan.
“Uchinchi jangda kim g‘alaba qozonishi aniq emas, hamma narsa bo‘lishi mumkin. Ammo, bahs Saudiya Arabistonida o‘tkazilishi aniq”, – deb aytdi Bivol.
Eslatib o‘tamiz, Beterbiyev va Bivol o‘rtasidagi revanshda Dmitriy Bivol hakamlarning qarori bilan g‘alaba qozongan. Qaror 114-114, 116-112 va 115-113 hisobida chiqdi, bu esa Bivolning g‘alabasiga olib keldi.
Trilogiyaning jangini ko‘pchilik qiziqish bilan kutib olyapti, chunki ikki chempionning har biri o‘zining salohiyatini yana bir bor namoyon qilishni xohlayapti. Saudiya Arabistonida bo‘lgan o‘zgarishlar va yangi sport inshootlari, shu jumladan, janglar uchun katta imkoniyatlar yaratilganligi, mazkur jangning ahamiyatini yanada oshirmoqda.

Где пройдет трилогия между Дмитрием Биволом и Артуром Бетербиевым?
Российский абсолютный чемпион мира Дмитрий Бивол и Артур Бетербиев определили место проведения трилогии. Дмитрий Бивол сообщил, что третий бой пройдет в Саудовской Аравии. По словам Бивола, место проведения боя было определено на основе соглашения с «Riyadh Season».
“В третьем бою кто победит, неясно, все может быть. Но бой точно пройдет в Саудовской Аравии”, – сказал Бивол.
Напомним, что в реванше между Бетербиевым и Биволом Дмитрий Бивол одержал победу по решению судей. Решение было 114-114, 116-112 и 115-113, что привело к победе Бивола.
Бой трилогии ожидается с большим интересом, так как каждый из двух чемпионов хочет еще раз продемонстрировать свои способности. Изменения в Саудовской Аравии и новые спортивные сооружения, включая создание больших возможностей для боев, еще больше подчеркивают важность данного боя.