"Dinamo" jamoasining sobiq hujumchisi Igor Kolivanov Rossiya Kubogi guruh bosqichi birinchi turida Moskva klubi "Sochi" ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozongan o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining fikrida "Dinamo" qisqa vaqt ichida ikki gol o‘tkazib yuborgani muammo bo‘lganini aytdi. Shunga qaramay, jamoa ikkinchi bo‘limda o‘zini qo‘lga olib, yaxshi imkoniyatlarga ega bo‘ldi va yana ikki gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Kolivanovning ta’kidlashicha, hozir ko‘pchilik "Dinamo" har bir raqibini yengil mag‘lub etishini kutmoqda, lekin har doim ham shunday bo‘lavermaydi. "Sochi"ga qarshi bahsda olti nafar futbolchi shu mavsum ilk bor maydonga tushdi.
Jamoa hali shakllanish jarayonida va Kolivanov "Sochi" bilan o‘yinda qiyin bo‘lishini kutganini bildirdi. Ma’lumot uchun, 13-avgust kuni "Dinamo" guruh bosqichining ikkinchi turida o‘z maydonida "Krasnodar"ga qarshi o‘ynaydi.

Динамо пришло, но команда еще формируется
Бывший нападающий команды "Динамо" Игорь Коливанов прокомментировал игру, в которой московский клуб одержал победу над "Сочи" со счетом 3:2 в первом туре группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что проблема заключалась в том, что "Динамо" пропустило два гола за короткий промежуток времени. Тем не менее, команда собрала себя во втором тайме, создала хорошие моменты и смогла забить еще два гола.
По словам Коливанова, сейчас многие ожидают, что "Динамо" легко победит каждого соперника, но это не всегда так. В матче против "Сочи" шесть футболистов впервые вышли на поле в этом сезоне.
Команда все еще находится в процессе формирования, и Коливанов заявил, что ожидает трудной игры против "Сочи". Для справки, 13 августа "Динамо" сыграет на своем поле против "Краснодара" во втором туре группового этапа.