Dinamo chap qanot hujumchisi izlayapti
Moskvaning Dinamo futbol klubi yozgi transfer bozori davrida o‘z tarkibini kuchaytirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, klub chap qanot hujumchisi pozitsiyasini mustahkamlashga alohida e’tibor qaratmoqda. Ayni paytda Dinamo vakillari Janubiy Amerika futbolchilari orasidan mos nomzodlarni ko‘rib chiqmoqda.
Klub rahbariyati jamoani yangi futbolchilar bilan kuchaytirish orqali kelgusi mavsumda yanada yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan. Joriy mavsum Rossiya Premer-ligasining dastlabki ikki turida Dinamo to‘rt ochko jamg‘ardi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa birinchi turda Baltiqa jamoasi bilan durang o‘ynadi, uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Ikkinchi turda esa Dinamo Rostov ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Chempionatning uchinchi turida Dinamo safarda Krasnodar jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv 2-avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi va o‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi.

Динамо ищет нападающего на левый фланг
Футбольный клуб Динамо Москвы планирует усилить свой состав в период летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, клуб уделяет особое внимание укреплению позиции левого нападающего. В настоящее время представители Динамо рассматривают подходящих кандидатов среди футболистов Южной Америки.
Руководство клуба ставит цель добиться лучших результатов в следующем сезоне, усилив команду новыми игроками. В текущем сезоне Динамо набрало четыре очка в первых двух турах Российской Премьер-лиги.
Команда под руководством Валерия Карпина сыграла вничью с командой Балтика в первом туре, матч завершился со счетом 1:1. Во втором туре Динамо одержало победу над Ростовом со счетом 1:0.
В третьем туре чемпионата Динамо сыграет на выезде против команды Краснодар. Матч состоится 2 августа, в субботу, и начнется в 20:30 по московскому времени.