«Manchester Yunayted» klubi sobiq hujumchisi Lui Saa o‘zining sobiq jamoasiga tavsiyalar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, «qizil iblislar» hujumdagi muammolarni hal qilish uchun «Yuventus» jamoasi futbolchisi Dushan Vlaxovichni sotib olishlari kerak. Lui Saa Dushan Vlaxovichning statistikasi yaxshi ekanini, tajribaga ega futbolchi sifatida jamoaga foyda keltirishi mumkinligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, «Manchester Yunayted» jamoasiga ishonchli va xarakterli hujumchilar zarur. Hozirda jamoada to‘rtta futbolchi bor, ular klub ramzi uchun maydonga tushishga qiziqish bildirmayotganini aytib, bu holat achinarli ekanini qayd etdi.
O‘tgan mavsumda 25 yoshli serbiyalik hujumchi Dushan Vlaxovich klub darajasida 44 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urgan va 5 ta golli uzatma bergan. Mutaxassislar Vlaxovichning transfer narxini 35 million yevro atrofida baholamoqda.
Shu sababli, Lui Saa uning «Manchester Yunayted» uchun yaxshi xarid bo‘lishi mumkinligini bildirgan. Klubning hujumdagi samaradorligini oshirish uchun bu transfer foydali bo‘lishi ta’kidlandi.

Луи Саа Влаховича порекомендовал в «Манчестер Юнайтед»
Бывший нападающий «Манчестер Юнайтед» Луи Саа дал рекомендации своей бывшей команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «красным дьяволам» необходимо приобрести футболиста «Ювентуса» Душана Влаховича для решения проблем в атаке. Луи Саа отметил, что статистика Душана Влаховича хорошая и как опытный игрок он может принести пользу команде.
По его словам, «Манчестер Юнайтед» нуждается в надежных и харизматичных нападающих. В настоящее время в команде есть четыре футболиста, которые не проявляют интереса выходить на поле за символ клуба, что, по его словам, является печальным фактом.
В прошлом сезоне 25-летний сербский нападающий Душан Влахович провел 44 матча на клубном уровне, забив 17 голов и сделав 5 голевых передач. Эксперты оценивают трансферную стоимость Влаховича примерно в 35 миллионов евро.
Поэтому Луи Саа заявил, что он может стать хорошей покупкой для «Манчестер Юнайтед». Подчеркнуто, что этот трансфер может быть полезным для повышения эффективности атаки клуба.