“Napoli” va “Atalanta” Trossard transferiga qiziqmoqda
Londonning “Arsenal” jamoasi hujumchi qanot o‘yinchisi Leandro Trossardga boshqa klublar qiziqishni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq 30 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish niyatida Turkiyaning “Fenerbahche” va Germaniyaning “Borussiya Dortmund” klublari borligi ma’lum bo‘lgandi. Yaqinda esa Trossardga Italiya klublari – “Napoli” va “Atalanta” ham qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar paydo bo‘ldi.
“Napoli” klubi Trossard nomzodini ko‘rib chiqmoqda, chunki ular avval “Bolonya” futbolchisi Dan Ndo’y bilan muzokaralarda kelishuvga erisha olmadi. “Atalanta” esa o‘z safidagi Ademola Lukmanning o‘rniga yangi futbolchi izlamoqda.
Lukman esa o‘z navbatida “Inter” jamoasiga o‘tishni rejalashtirmoqda. Transfermarkt portali mutaxassislarining fikriga ko‘ra, Leandro Trossardning transfer qiymati 22 million yevroga teng.
Futbolchining “Arsenal” bilan amaldagi shartnomasi 2025/26 yilgi mavsum yakunida nihoyasiga yetadi. Shu bois, Trossard kelajagi borasida turli mish-mishlar paydo bo‘lmoqda, uning qaysi klubda faoliyatini davom ettirishi hozircha aniq emas.

“Наполи” и “Аталанта” интересуются трансфером Троссара
Лондонский клуб “Арсенал” продолжает привлекать интерес к своему нападающему Леандро Троссару со стороны других клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что турецкий клуб “Фенербахче” и немецкий “Боруссия Дортмунд” намерены подписать 30-летнего футболиста. Недавно появились сообщения о том, что итальянские клубы – “Наполи” и “Аталанта” также проявляют интерес к Троссару.
Клуб “Наполи” рассматривает кандидатуру Троссара, так как они не смогли достичь соглашения в переговорах с футболистом “Болоньи” Даном Ндо’ем. “Аталанта” же ищет нового игрока на место Адемолы Лукмана.
Лукман, в свою очередь, планирует перейти в команду “Интер”. По мнению экспертов портала Transfermarkt, трансферная стоимость Леандро Троссара составляет 22 миллиона евро.
Контракт футболиста с “Арсеналом” истекает в конце сезона 2025/26. Поэтому вокруг будущего Троссара возникают различные слухи, и пока неясно, в каком клубе он продолжит свою карьеру.