Ronaldu g‘alabadan so‘ng jamoa oldidagi vazifalarni aytdi
Chorshanba kuni bosh murabbiy Jorje Jezus boshchiligida jamoa o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazdi va Tuluz klubiga qarshi bahsda 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvdan so‘ng, Al Nasr hujumchisi Krishtianu Ronaldu o‘zining ijtimoiy tarmoq sahifasida post qoldirdi.
U jamoaning birinchi goliga mualliflik qildi. Ronaldu o‘z bayonotida quyidagilarni ta’kidladi: “Ochlik hech qachon so‘nmaydi.
Hali oldimizda bajarilishi lozim bo‘lgan ishlar ko‘p, biz endigina boshladik.” Ma’lumot uchun, joriy yilning iyun oyida Krishtianu Ronaldu Al Nasr klubi bilan yangi shartnoma imzolagan edi. Ushbu kelishuvga ko‘ra, futbolchi jamoada yana ikki mavsum, ya’ni 2027 yil o‘rtasigacha to‘p suradi.
O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Al Nasr Saudiya Arabistoni Pro-ligasida uchinchi o‘rinni egalladi. Jamoa oldiga yuqori natijalarga erishish va sovrinli o‘rinlar uchun kurashishda davom etish maqsadini qo‘ygan.

Роналду после победы озвучил задачи перед командой
В среду под руководством главного тренера Жорже Жезуса команда провела товарищеский матч и одержала победу над клубом Тулуза со счетом 2:1. После встречи нападающий Аль Насра Криштиану Роналду оставил пост на своей странице в социальной сети.
Он стал автором первого гола команды. Роналду в своем заявлении подчеркнул: “Жажда никогда не угаснет.
У нас еще много работы впереди, мы только начали.” Для справки, в июне текущего года Криштиану Роналду подписал новый контракт с клубом Аль Наср. Согласно этому соглашению, футболист будет выступать за команду еще два сезона, то есть до середины 2027 года.
По итогам прошлого сезона Аль Наср занял третье место в Про-лиге Саудовской Аравии. Команда поставила перед собой цель продолжать борьбу за высокие результаты и призовые места.