Glebov: Chelestini CSKAda hujumkor o‘yinni kuchaytirmoqda
19 yoshli Moskva shahrining CSKA jamoasi yarim himoyachisi Kirill Glebov jamoaning hozirgi bosh murabbiyi Fabio Chelestini va avvalgi murabbiylar o‘rtasida farqlar borligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Yevropa murabbiylari ko‘proq hujumkor o‘yin uslubiga e’tibor qaratadilar. Ular futbolni oddiygina, to‘pni tepib yuborib, yugurish tarzida emas, balki uzatma va aniq paslar orqali o‘ynashni xohlashadi.
Glebovning aytishicha, hozirgi murabbiy Chelestini ham aynan shunday o‘yin tamoyillarini joriy qilmoqda. Shuningdek, Glebov CSKA jamoasi oldingi murabbiylari haqida ham fikr bildirdi.
Chelestini kelishidan oldin, bir mavsum davomida jamoani serbiyalik murabbiy Marko Nikolich boshqargan. Uning olib kirgan taktik o‘zgarishlari natijasida CSKA chempionatning ikkinchi yarmida o‘z o‘yinini yaxshilab, Rossiya Premer-ligasida uchinchi o‘rinni egallagan va bronza medallarini qo‘lga kiritgan edi.
2022 yildan 2024 yilgacha esa jamoani rossiyalik Vladimir Fedotov boshqargan. Glebovning fikricha, har bir murabbiy o‘ziga xos yondashuvga ega bo‘lib, bu jamoaning o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Hozirgi murabbiy esa, o‘yinchilardan ko‘proq uzatma va to‘pni boshqarishni talab qilmoqda. Bu esa jamoaning o‘yin uslubini yanada rivojlantirishga xizmat qilmoqda.

Глебов: Челестини в ЦСКА усиливает атакующий стиль игры
19-летний полузащитник московского ЦСКА Кирилл Глебов отметил, что между нынешним главным тренером Фабио Челестини и предыдущими тренерами есть различия. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, европейские тренеры больше внимания уделяют атакующему стилю игры. Они хотят играть не просто, пинаючи мяч и бегая, а через передачи и точные пассы.
По словам Глебова, нынешний тренер Челестини также внедряет именно такие игровые принципы. Также Глебов высказался о предыдущих тренерах ЦСКА.
Перед приходом Челестини команду в течение одного сезона возглавлял сербский тренер Марко Николич. Благодаря его тактическим изменениям ЦСКА во второй половине чемпионата улучшил свою игру и занял третье место в Российской Премьер-лиге, завоевав бронзовые медали.
С 2022 по 2024 год команду возглавлял россиянин Владимир Федотов. По мнению Глебова, каждый тренер имеет свой подход, что положительно сказывается на игре команды.
Нынешний тренер требует от игроков больше передач и контроля мяча. Это способствует дальнейшему развитию игрового стиля команды.