"Milan" futbol klubi bosh murabbiyi Massimiliano Allegri Italiya chempionati – A Seriyasi yangi mavsumi oldidan o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, chempionlik uchun asosiy da’vogar sifatida "Napoli" jamoasi ko‘rilmoqda. Allegri, shuningdek, "Inter" klubini ham kuchli raqib sifatida tilga oldi.
Massimiliano Allegri bir yil tanaffusdan so‘ng "Milan" klubiga qaytdi va jamoani boshqarishni o‘z zimmasiga oldi. O‘tgan mavsumda "Milan" natijalari muvaffaqiyatsiz bo‘ldi.
Klub A Seriyada sakkizinchi o‘rinni egalladi va xalqaro musobaqalarda ishtirok etish imkoniyatidan mahrum bo‘ldi. Allegri o‘z intervyusida "Napoli" chempionlik uchun asosiy favorit ekanini ta’kidladi.
U jamoaning o‘tgan mavsumdagi yutuqlarini ham eslatib o‘tdi. O‘tgan mavsumda "Napoli" A Seriyada g‘olib chiqdi.
Antonio Konte boshchiligidagi jamoa "Inter"dan bir ochko ko‘proq to‘plab, birinchi o‘rinni egalladi. Allegri, shuningdek, xalqaro musobaqalarda ishtirok etmaslik jamoaga ustunlik bermasligini qayd etdi.

Аллегри: В Серии А основной фаворит — Наполи
"Милан" футбольного клуба главный тренер Массимилиано Аллегри поделился своими мыслями перед новым сезоном итальянского чемпионата – Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основным претендентом на чемпионство рассматривается команда "Наполи". Аллегри также упомянул клуб "Интер" как сильного соперника.
Массимилиано Аллегри вернулся в клуб "Милан" после годичного перерыва и взял на себя управление командой. В прошлом сезоне результаты "Милана" были неудачными.
Клуб занял восьмое место в Серии А и лишился возможности участвовать в международных турнирах. Аллегри в своем интервью подчеркнул, что "Наполи" является основным фаворитом на чемпионство.
Он также напомнил о достижениях команды в прошлом сезоне. В прошлом сезоне "Наполи" стал чемпионом Серии А.
Команда под руководством Антонио Конте набрала на одно очко больше, чем "Интер", и заняла первое место. Аллегри также отметил, что отсутствие участия в международных турнирах не дает команде преимущества.