Chernov uchun eng yaxshi taklif Krylya Sovetovdan keldi
Agent Vladimir Kuzmichev, himoyachi Nikita Chernov bilan ishlaydigan mutaxassis, mijozining hozirgi holati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq matbuotda Chernov Moskvaning Spartak jamoasidan Samaraning Krylya Sovetov klubiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Vladimir Kuzmichevning so‘zlariga ko‘ra, hozirda bir nechta takliflar mavjud.
Ularning ichida eng jozibadori aynan Krylya Sovetov klubidan tushgan taklif sanaladi. Hozircha futbolchini ijaraga berish varianti ko‘rib chiqilmoqda.
Biroq hozircha yakuniy qaror qabul qilinmagan. Nikita Chernovning Spartak bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil oxirigacha davom etadi.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, 29 yoshli futbolchining narxi 1,5 million yevro miqdorida baholanmoqda. Spartak jamoasining navbatdagi o‘yini 3 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Лучшее предложение для Чернова поступило от Крыльев Советов
Агент Владимир Кузьмичев, специалист, работающий с защитником Никитой Черновым, высказал свое мнение о текущем состоянии клиента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Чернов может перейти из московского Спартака в самарский клуб Крылья Советов. По словам Владимира Кузьмичева, в настоящее время существует несколько предложений.
Среди них наиболее привлекательным считается предложение именно от клуба Крылья Советов. В настоящее время рассматривается вариант аренды футболиста.
Однако окончательное решение пока не принято. Контракт Никиты Чернова со Спартаком действует до конца 2026 года.
Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость 29-летнего футболиста оценивается в 1,5 миллиона евро. Следующий матч команды Спартак пройдет 3 августа.