Granat: Jedson transferi Spartak uchun muhim qadam
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Vladimir Granat Moskvaning "Spartak" jamoasiga "Beshiktosh" klubi yarim himoyachisi Jedson Fernandesning o‘tishi yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Granatning ta’kidlashicha, portugaliyalik futbolchining transferi jamoa tarkibini kuchaytirish borasida muhim qadam bo‘ladi. Unga ko‘ra, "Spartak"ning markaziy chizig‘ida porloq o‘yinchilar yetishmayapti.
Hozirgi futbolchilarning barqaror o‘yin namoyish qilishi bo‘yicha ayrim savollar mavjud. Shu bois, yangi transfer jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi.
Granatning so‘zlariga ko‘ra, ushbu transfer "Spartak"ning raqobatbardoshligini oshirish va chempionlik uchun kurashish istagini ko‘rsatadi. U markaziy chiziqda aynan Barco nomli futbolchidan tashqari, yorqin o‘yinchilar yo‘qligini qayd etdi.
Shu sababli, yangi o‘yinchi tarkibga kuch bag‘ishlashi kutilmoqda. Granatning fikricha, bu transfer klub oldiga qo‘yilgan katta maqsadlarni amalga oshirishda muhim rol o‘ynaydi.

Гранат: Трансфер Едсона — важный шаг для Спартака
Бывший футболист сборной России Владимир Гранат высказал свое мнение о переходе полузащитника клуба "Бешикташ" Джедсона Фернандеса в московский "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Граната, переход португальского футболиста станет важным шагом в укреплении состава команды. По его мнению, в центральной линии "Спартака" не хватает ярких игроков.
Сейчас есть некоторые вопросы по поводу стабильности игры нынешних футболистов. Поэтому новый трансфер имеет большое значение для команды.
По словам Граната, этот переход демонстрирует стремление "Спартака" повысить свою конкурентоспособность и бороться за чемпионство. Он отметил, что в центральной линии, кроме футболиста по имени Барко, нет ярких игроков.
Поэтому ожидается, что новый игрок придаст сил составу. По мнению Граната, этот трансфер сыграет важную роль в достижении больших целей, поставленных перед клубом.