Xoylun: Manchesterda qolib, o‘rnim uchun kurashaman
"Manchester Yunayted" hujumchisi Rasmus Xoylun o‘zining klubdan ketishni rejalashtirmayotganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, "Milan" va "Yuventus" klublari tomonidan qiziqish bo‘layotganiga qaramay, u faoliyatini Manchesterda davom ettirmoqchi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, u raqobatdan qo‘rqmaydi va aynan raqobat o‘sishiga yordam berishini biladi.
Xoylun hozirda 22 yoshda va u hali ham o‘z ustida ishlashda davom etmoqda. O‘tgan mavsum unchalik oson bo‘lmaganini, biroq bu tajriba uning rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatganini ta’kidladi.
Xoylun intervyusida: "Qolishni va har qanday holatda ham jamoadagi o‘rnim uchun kurashishni istayman. Raqobat meni kuchliroq qiladi va unga tayyorman.
Menga atigi 22 yosh, ko‘pchilik hujumchilar bu yoshda hali yuzta gol urmaydi. O‘tgan mavsum murakkab kechdi, yaxshi o‘ynashim mumkin edi, lekin biz to‘g‘ri yo‘ldamiz va yana ham kuchliroq bo‘lishga intilamiz", dedi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Angliya Premer-ligasida Xoylun 32 o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urgan. "Manchester Yunayted" uni ikki yil avval "Atalanta" klubidan 80 million yevroga xarid qilgan edi.

Хойлун: Я останусь в Манчестере и буду бороться за свое место
"Манчестер Юнайтед" нападающий Расмус Хойлун сообщил, что не планирует покидать клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, несмотря на интерес со стороны клубов "Милан" и "Ювентус", он хочет продолжить свою карьеру в Манчестере. По словам футболиста, он не боится конкуренции и знает, что именно конкуренция поможет ему расти.
Хойлун сейчас 22 года, и он продолжает работать над собой. Он подчеркнул, что прошлый сезон был не таким уж легким, однако этот опыт положительно сказался на его развитии.
В интервью Хойлун сказал: "Я хочу остаться и бороться за свое место в команде в любых обстоятельствах. Конкуренция делает меня сильнее, и я готов к ней.
Мне всего 22 года, многие нападающие в этом возрасте еще не забили сотню голов. Прошлый сезон был сложным, я мог бы сыграть лучше, но мы на правильном пути и стремимся стать еще сильнее", - сказал он.
Напомним, что в прошлом сезоне в Английской Премьер-лиге Хойлун провел 32 матча и забил четыре гола. "Манчестер Юнайтед" купил его два года назад у клуба "Аталанта" за 80 миллионов евро.