Barannik: Jerson Santos hali to‘liq tayyor emas
Dmitriy Barannik, o‘z vaqtida “Zenit” jamoasida to‘p surgan futbolchi, yozgi mavsumda “Zenit” tarkibiga qo‘shilgan Jerson Santosning o‘yiniga baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozircha Jerson Santos haqida to‘liq fikr bildirish qiyin, chunki futbolchi jismoniy jihatdan hali to‘liq tayyor emasdek ko‘rinmoqda. Barannikning ta’kidlashicha, Jersonning bo‘sh hududlarga bergan paslari o‘rtacha va bunday harakatlarni boshqa futbolchilar ham bajara oladi.
Shu sababli, hozircha Jerson Santosdan yuqori natija kutish o‘rinli emas. Ma’lumot uchun, braziliyalik yarim himoyachi Jerson Santos joriy yil iyul oyida “Flamengo” klubidan “Zenit” tarkibiga qo‘shildi.
Uning transferi uchun klub 25 million yevro to‘lagan. Hozircha futbolchi Sankt-Peterburg jamoasi safida samarali o‘yin ko‘rsata olmadi va biror gol yoki assistga muallif bo‘lmadi.
Jerson Santos uchun “Zenit” safida o‘zining ilk golini urish imkoniyati 3 avgust kuni bo‘ladi. Shu kuni Sankt-Peterburg jamoasi Premer-liga uchinchi turida o‘z maydonida Moskvaning CSKA jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Баренник: Жерсон Сантос пока не полностью готов
Дмитрий Бараник, в свое время игравший за команду "Зенит", оценил игру Жерсона Сантоса, который присоединился к составу "Зенита" в летнем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, пока трудно дать полную оценку Жерсону Сантосу, так как футболист физически еще не полностью готов. Бараник отметил, что передачи Жерсона в свободные зоны средние, и такие действия могут выполнять и другие футболисты.
Поэтому пока неуместно ожидать высоких результатов от Жерсона Сантоса. Для справки, бразильский полузащитник Жерсон Сантос присоединился к составу "Зенита" в июле текущего года из клуба "Фламенго".
Клуб заплатил 25 миллионов евро за его трансфер. Пока футболист не смог продемонстрировать эффективную игру в составе санкт-петербургской команды и не стал автором ни одного гола или ассиста.
У Жерсона Сантоса будет возможность забить свой первый гол за "Зенит" 3 августа. В этот день санкт-петербургская команда проведет матч против московского ЦСКА в третьем туре Премьер-лиги на своем поле.