CSKA murabbiyini tayinlashda Chelestinining rafiqasi savollari ko‘p bo‘ldi
CSKA jamoasining sport ishlari bo‘yicha bosh direktor o‘rinbosari Evgeniy Shevelyov jamoaning bosh murabbiyligiga Fabio Chelestini tayinlanish jarayoni haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bu masala juda qisqa muddat ichida hal etilgan. Fabio Chelestini bilan ilk muloqotdan to yakuniy qarorga kelguncha to‘rt kun vaqt o‘tgan.
Shevelyovning so‘zlariga ko‘ra, asosiy suhbatdan so‘ng u Bazel shahriga borishga majbur bo‘lgan, chunki Chelestinining hali ko‘plab savollari bo‘lgan. Yakuniy suhbat vaqtida esa asosan Chelestinining rafiqasi ko‘proq savollar bergan.
Ular orasida Moskvada ayiq yurishi haqida ham savol bo‘lgan. Bosh murabbiy Chelestinining rahbarligida CSKA jamoasi Rossiya chempionati ilk ikki turida to‘rt ochko jamg‘argan.
Bundan tashqari, jamoa Rossiya kubogi ilk uchrashuvida ham g‘alaba qozongan va mamlakat Superkubogini ham qo‘lga kiritgan. Shu tariqa, murabbiylikka tayinlash jarayoni qisqa vaqt ichida samarali yakunlangan.

При назначении тренера ЦСКА у жены Челестини возникло много вопросов
Заместитель генерального директора по спортивным вопросам ЦСКА Евгений Шевелёв рассказал о процессе назначения Фабио Челестини на пост главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот вопрос был решён за очень короткий срок. С момента первого общения с Фабио Челестини до окончательного решения прошло четыре дня.
По словам Шевелёва, после основного разговора ему пришлось поехать в город Базель, так как у Челестини было ещё много вопросов. Во время финального разговора в основном вопросы задавала жена Челестини.
Среди них был вопрос о том, как медведь гуляет по Москве. Под руководством главного тренера Челестини команда ЦСКА набрала четыре очка в первых двух турах чемпионата России.
Кроме того, команда также одержала победу в первом матче Кубка России и завоевала Суперкубок страны. Таким образом, процесс назначения тренера был эффективно завершён за короткий срок.