Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Vladislav Radimov Moskvaning Spartak jamoasi tomonidan Jedson Fernandes bilan shartnoma imzolanishiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avval Turkiyaning Besiktash, Galatasaray va boshqa bir necha klublarida o‘ynagan portugaliyalik yarim himoyachi bugun qizil-oq jamoa bilan to‘rt yilga shartnoma imzoladi. Radimov bu transfer haqida quyidagilarni ta’kidladi: “Jedson uchun yigirma million yevrodan ortiq mablag‘ to‘lash asoslimi?
Buning javobini Spartakdan so‘rash kerak. Kim kuchliroq: Jedsonmi yoki Jerson?
Ikkita tur o‘ynab ko‘rsin, hech bo‘lmasa birini ko‘raylik. Men uni hayotimda biror marta ham o‘ynaganini ko‘rmaganman”, – deya Radimovning so‘zlarini “Sovetskiy sport” nashri keltirdi.
Ushbu transfer Spartak klubi tarixidagi eng yirik bitim bo‘ldi. 26 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumda 49 o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 3 marta to‘p uzatgan.
Bu natijalar klub rahbariyatining unga bo‘lgan ishonchini ko‘rsatadi. Klub muxlislari esa yangi futbolchidan yuqori natijalar kutmoqda.

Радимов поставил под сомнение трансфер Джедсона
Бывший футболист сборной России Владислав Радимов высказал свое мнение о подписании контракта с Жедсоном Фернандешем московским Спартаком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее португальский полузащитник, который играл в Турции за Бешикташ, Галатасарай и несколько других клубов, сегодня подписал четырехлетний контракт с красно-белыми. Радимов отметил по поводу этого трансфера: “Обосновано ли платить более двадцати миллионов евро за Жедсона?
На этот вопрос нужно спросить у Спартака. Кто сильнее: Жедсон или Джерсон?
Пусть сыграют два тура, хотя бы одного из них увидим. Я никогда не видел, чтобы он играл в своей жизни”, – приводит слова Радимова издание “Советский спорт”.
Этот трансфер стал крупнейшей сделкой в истории клуба Спартак. 26-летний футболист в прошлом сезоне провел 49 матчей, забил 12 голов и сделал 3 передачи.
Эти результаты показывают доверие руководства клуба к нему. Фанаты клуба ожидают от нового игрока высоких результатов.