Avvalroq, yarim himoyachi xizmatlari Rossiya Premyer Ligasi klublariga taklif etilgani ma’lum bo‘ldi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, Miranchukning onasi Moskvada yashaydi va u o‘z onasini juda yaxshi ko‘radi.
Bundan tashqari, uning do‘stlari ham Moskvada. Shu sababli, Miranchuk Shveysariyada sog‘inch his qilayotgani ehtimoldan xoli emas.
Naumovning fikricha, futbolchi uchun Shveysariyada qolishning katta ma’nosi yo‘q, ayniqsa, uning faoliyati u yerda unchalik muvaffaqiyatli kechmaganini inobatga olsak. Ma’lumot uchun, Anton Miranchuk o‘tgan yil kuzida Shveysariyaga ko‘chib o‘tgandi.
Shu davr mobaynida u 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 3 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Miranchukning amaldagi shartnomasi yana bir yil davom etadi.

Наумов: Миранчук может вернуться в российские клубы
Бывший руководитель команды "Локомотив" Николай Наумов прокомментировал информацию о том, что Антон Миранчук может покинуть клуб "Сьон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что услуги полузащитника были предложены клубам Российской Премьер-Лиги. По словам Наумова, мать Миранчука живет в Москве, и он очень любит свою маму.
Кроме того, его друзья тоже в Москве. Поэтому не исключено, что Миранчук испытывает тоску по Швейцарии.
По мнению Наумова, для футболиста нет большого смысла оставаться в Швейцарии, особенно учитывая, что его карьера там не была особенно успешной. Для справки, Антон Миранчук переехал в Швейцарию прошлой осенью.
За это время он вышел на поле в 25 матчах, забил 2 гола и сделал 3 голевые передачи. Действующий контракт Миранчука продлится еще год.