Astana safarda Zimbruni mag‘lub etib bosqich oshdi
Toshkent vaqti bilan kecha Moldovaning "Zimbru" jamoasi o‘z maydonida Qozog‘istonning "Astana" klubini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu uchrashuv Yevropa Konferensiyalar ligasining ikkinchi saralash bosqichi doirasida bo‘lib o‘tdi. Dastlabki o‘yinda jamoalar 1:1 hisobida durang o‘ynagan edi.
Jangning dastlabki daqiqalaridayoq "Zimbru" futbolchilari oldinga intilishdi. Denis Kozlovskiy o‘ng qanotdan Timofey Sharkovskiyga pas uzatdi, biroq Sharkovskiy darvozabon bilan yakkama-yakka vaziyatda gol ura olmadi.
O‘yinning 18-daqiqasida "Astana" futbolchisi Ivan Bashich o‘ng tomondan jarima maydoniga yuqori uzatma berdi va Jeffrey Charles kuchli zarba bilan to‘pni darvoza to‘sig‘i ostiga yo‘lladi. Natijada hisob 1:0 bo‘ldi.
Oradan ko‘p o‘tmay, "Astana" tezkor qarshi hujum tashkil etdi. Marin Tomasov o‘ng qanotdan to‘p olib chiqib, markazga pas berdi.
Usman Kamara 12 metr masofadan aniq zarba yo‘llab, hisobni 2:0 ga yetkazdi. Ikkinchi bo‘limda "Zimbru" futbolchilari farqni qisqartirishga harakat qilishdi.
Abu Dosso chap tomondan Denis Kozlovskiy bilan o‘zaro pas almashib, o‘tkir burchakdan darvozaga zarba berdi, biroq darvozabon to‘pni qaytardi. Viktor Stine ham 12 metr masofadan zarba berdi, ammo to‘p darvoza ustidan o‘tdi.
Yana bir bor Stine chap qanotdan uzoq burchakka zarba yo‘lladi, darvozabon esa to‘pni qaytarishga muvaffaq bo‘ldi. O‘yinda boshqa gollar urilmadi va "Astana" 2:0 hisobida zafar quchdi.
Shu tariqa, Qozog‘iston klubi keyingi bosqichga yo‘l oldi va "Vardar" yoki "Lozanna" jamoalaridan biri bilan bahs olib boradi.

Астана в поездке обыграла Зимбру и вышла на следующий этап
Вчера по ташкентскому времени молдавская команда "Зимбру" принимала казахстанский клуб "Астана" на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч прошел в рамках второго квалификационного раунда Лиги конференций Европы. В первом матче команды сыграли вничью 1:1.
С первых минут матча футболисты "Зимбру" устремились вперед. Денис Козловский с правого фланга сделал передачу Тимофею Шарковскому, но Шарковский не смог забить в одиночной ситуации с вратарем.
На 18-й минуте футболист "Астаны" Иван Башич с правого фланга сделал высокую передачу в штрафную, и Джеффри Чарльз мощным ударом отправил мяч под перекладину. В результате счет стал 1:0.
Вскоре "Астана" организовала быструю контратаку. Марин Томасов вывел мяч с правого фланга и сделал передачу в центр.
Усман Камара с 12 метров точным ударом увеличил счет до 2:0. Во втором тайме футболисты "Зимбру" пытались сократить разрыв.
Абу Доссо, обменявшись передачами с Денисом Козловским с левого фланга, нанес удар с острого угла, но вратарь отбил мяч. Виктор Стине также пробил с 12 метров, но мяч пролетел над перекладиной.
Еще раз Стине с левого фланга нанес удар в дальний угол, но вратарь смог отбить мяч. В матче больше голов не было, и "Астана" одержала победу со счетом 2:0.
Таким образом, казахстанский клуб вышел в следующий раунд и будет сражаться с одной из команд "Вардар" или "Лозанна".