Ispaniyaning “Alaves” klubi hujumchisi Karlos Visentening manfaatlarini himoya qiluvchi agentlik vakillari “Krasnodar” klubining futbolchiga bo‘lgan qiziqishini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda agentlik vakillari “Euro-Futbol.ru” nashriga ma’lum qildi. Ularning so‘zlariga ko‘ra, “Krasnodar” Karlos Visentega qiziqish bildirayotgan bir necha klublardan biridir.
Avvalroq, rossiyalik jurnalist Diego Otero ham mazkur futbolchiga “Krasnodar” klubi tomonidan qiziqish borligini xabar qilgan edi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Karlos Visentenining transfer narxi o‘n million yevroga baholangan.
Futbolchi hozirda “Alaves” klubi bilan amaldagi shartnomaga ega va bu kelishuv yana ikki yil davom etadi. Shu sababli, futbolchining kelajagi borasida turli taxminlar mavjud.
Hozircha rasmiy muzokaralar yoki kelishuvlar haqida ma’lumot yo‘q. “Krasnodar” bilan bog‘liq holat ham hozircha faqat qiziqish doirasida qolmoqda.

Подтвержден интерес Краснодара к Карлосу Висенте
Представители агентства, защищающего интересы нападающего испанского клуба «Алавес» Карлоса Висенте, подтвердили интерес клуба «Краснодар» к футболисту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом представители агентства сообщили изданию «Euro-Futbol.ru». По их словам, «Краснодар» является одним из нескольких клубов, проявляющих интерес к Карлосу Висенте.
Ранее российский журналист Диего Отеро также сообщал о заинтересованности клуба «Краснодар» в данном футболисте. Согласно данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость Карлоса Висенте оценена в десять миллионов евро.
Футболист в настоящее время имеет действующий контракт с клубом «Алавес», который продлится еще два года. Поэтому существует множество предположений относительно будущего футболиста.
Пока нет информации о официальных переговорах или соглашениях. Ситуация с «Краснодаром» пока остается в рамках интереса.