“Real” va “Osasuna” o‘yini sanasi o‘zgarmaydi
Madridning “Real” klubi Ispaniya chempionati birinchi turida “Osasuna”ga qarshi o‘yin sanasini ko‘chirishni so‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rish uchun ko‘proq vaqt ajratishni istadi. Bunga sabab, Madrid jamoasining ta’tili va mavsumoldi mashg‘ulotlari Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionati tufayli kechikkanidir.
AS nashrining yozishicha, Ispaniya qirollik futbol federatsiyasi hakami “Real”ning so‘rovini rad etdi. Qarorda Madrid jamoasida o‘yinni belgilangan kunda o‘tkazish uchun yetarli sonli ro‘yxatdan o‘tgan futbolchilar borligi aytilgan.
Shuningdek, La Liga tomonidan futbolchilarga 21 kunlik ta’til muddati to‘liq ta’minlangani qayd etilgan. Shu tariqa, “Real” va “Osasuna” uchrashuvi 19-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi.
Klub bosh murabbiyi Xabi Alonso yangi mavsum oldidan bor-yo‘g‘i 15 kunlik tayyorgarlik vaqtiga ega bo‘ladi. “Real” rahbariyati bu vaziyatda futbolchilarning tayyorgarligiga yetarli e’tibor qaratishni istagan edi.

Дата матча «Реал» и «Осасуна» не изменится
Мадридский клуб “Реал” попросил перенести дату матча против “Осасуны” в первом туре чемпионата Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб хотел выделить больше времени для подготовки к новому сезону. Причиной этого стало то, что отпуск мадридской команды и предсезонные тренировки задержались из-за клубного чемпионата мира.
По информации издания AS, испанская королевская футбольная федерация отклонила запрос “Реала”. В решении говорится, что у мадридской команды достаточно зарегистрированных игроков для проведения матча в назначенный день.
Также отмечено, что Ла Лига полностью обеспечила футболистов 21-дневным отпуском. Таким образом, встреча “Реала” и “Осасуны” состоится 19 августа.
Главный тренер клуба Хаби Алонсо перед новым сезоном будет иметь всего 15 дней на подготовку. Руководство “Реала” хотело уделить достаточное внимание подготовке игроков в этой ситуации.