«Orenburg» jamoasi bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich «Rubin»ga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoa o‘yini yomon bo‘lmadi va o‘tgan haftadagi «Maxachqala»ga qarshi o‘yinga nisbatan ancha yaxshi bo‘ldi. Slishkovichning ta’kidlashicha, futbolchilar belgilangan o‘yin rejasiga amal qilishganida, juda xavfli vaziyatlar yuzaga kelgan.
Natijada, bir penalti va bir burchak to‘pidan ikki gol urildi va o‘yin 2:0 hisobida yakunlandi. Murabbiy g‘alaba qozonilmaganidan afsusda ekanini, biroq maydonga kamroq tushadigan futbolchilarni ham ko‘rish imkoniyati bo‘lganini aytdi.
Masalan, Bolotov – Orenburglik yigit bugun jamoa sardori bo‘ldi. Koseryk va Davydov uchun bu birinchi o‘yin edi va ular uchun oson bo‘lmadi.
Murabbiy yosh futbolchilar o‘zlarini yaxshi ko‘rsatganini va klub ularga ishonishi mumkinligini ta’kidladi. Yosh futbolchilarning hayajonlanib, xatoga yo‘l qo‘yishi haqida so‘ralganda, Slishkovich birinchi professional o‘yin oson emasligini, har bir futbolchida xatolar bo‘lishi tabiiyligini aytdi.
Tajribali futbolchilar yoshlar uchun mas’uliyatni o‘z zimmasiga olishi kerakligini, xatolar ustida ishlash va ularni tuzatish muhimligini qayd etdi. Unga ko‘ra, yosh futbolchiga ishonch bildirilsa, u rivojlanadi va yaxshi natijalarga erishadi.
Jamoaning mavsum boshidan beri faqat bitta gol urganiga to‘xtalib, murabbiy bu muammo emasligini, asosiy narsa ochkolar yig‘ish ekanini bildirdi. Ba’zi vaziyatlarda imkoniyatlardan to‘g‘ri foydalanish kerakligini, himoyada esa o‘z ustida ishlash lozimligini aytdi.
Slishkovichning fikricha, jamoa o‘z o‘yin rejasiga amal qilsa, natija bo‘ladi va muammo mavjud emas.

Slishkovich: Доверие молодежи Оренбурга приносит результаты
Главный тренер команды «Оренбург» Владимир Слишкович высказал свои мысли после матча с «Рубином». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра команды была неплохой и значительно лучше, чем в матче против «Махачкалы» на прошлой неделе. Слишкович отметил, что когда футболисты следовали установленному плану игры, возникали очень опасные моменты.
В результате был забит один пенальти и два гола с углового, и игра завершилась со счетом 2:0. Тренер выразил сожаление о том, что не была одержана победа, однако отметил, что у него была возможность увидеть на поле и тех футболистов, которые играют реже.
Например, Болотов – оренбургский парень сегодня стал капитаном команды. Для Косерика и Давыдова это была первая игра, и им было нелегко.
Тренер подчеркнул, что молодые футболисты показали себя хорошо и клуб может им доверять. Когда его спросили о том, что молодые футболисты могут волноваться и допускать ошибки, Слишкович сказал, что первая профессиональная игра не легка, и наличие ошибок у каждого футболиста является естественным.
Опытные футболисты должны взять на себя ответственность за молодежь, и важно работать над ошибками и исправлять их. По его словам, если молодому футболисту доверяют, он будет развиваться и добиваться хороших результатов.
Отметив, что команда с начала сезона забила всего один гол, тренер заявил, что это не является проблемой, главное – набирать очки. Он сказал, что в некоторых ситуациях нужно правильно использовать возможности, а в защите необходимо работать над собой.
По мнению Слишковича, если команда будет следовать своему игровому плану, результат будет, и проблем не существует.